Předjížděcí zóny DRS jsou kráceny kvůli Red Bullu

Poradce Red Bullu Helmut Marko se ostře vyjádřil na adresu těch, kteří se "manipulativními triky" snaží zbrzdit Red Bull.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 8. 05 2023 — GPF1.cz

Poradce Red Bull pro motorsport Helmut Marko zpochybnil “manipulativní triky”, které jsou podle něj používány k tomu, aby se po dominantním začátku sezóny Red Bull výkonnostně přiblížil soupeřům.

Vůz RB19 se v úvodních závodech ukázal jako téměř nedotknutelný a Max Verstappen a Sergio Pérez svádějí svou vlastní bitvu o titul. V Ázerbájdžánu a Miami vedlo zkrácení zón DRS k rozsáhlé kritice napříč startovním polem, přičemž závodní podívaná v Baku byla obzvláště rozmělněna nedostatkem předjížděcích manévrů.

Efektivita Red Bullu na rovinkách způsobila, že paddock byl ohromen jejich rychlostní výhodou s aktivovaným DRS, a Marko je přesvědčen, že zkrácení zón v posledních závodech je zaměřeno na vedoucí tým šampionátu.

“Předjíždění bylo vždycky obtížné, ale obzvlášť když se zkrátily zóny DRS. A my víme, proč se to děje…” řekl Marko. Na otázku, zda jsou podle něj změny zaměřeny na snížení náskoku Red Bullu, Marko odpověděl:

“Přesně tak.

Je nutné přestat zasahovat takovými manipulativními triky, je bizarní, že Mercedes ze všech týmů naříká nejvíc. Mercedes měl léta lepší motor a byl mnohem dál před konkurencí než my teď. A když pak dva roky po sobě udělá propadák v podobě auta, bylo by možná rozumné se zaměřit právě na to.”