Před začátkem sezony se vrací virtuální závody F1

Fanoušci měli možnost sledovat virtuální souboje mezi skutečnými závodníky a hvězdami už v loňském roce. To všechno se nyní zopakuje, jelikož formule 1 odhalila návrat oblíbeného konceptu.

Štítky: F1 Esports Virtual Grand Prix Zveřejněno 16. 01 2021 — Jiří Košta

Série se vrátí na tři kola před nadcházející sezonou 2021 v reálném světě. Poté, co se loňská pandemie koronaviru vyskytla, byli všichni z kolotoče F1 zůstat doma. Pro zábavu fanoušků vznikla Virtual Grand Prix.

V přepracovaném formátu budou startovat i účastníci F1 Esports. První závod bude na pět kol, který bude v podstatě jako kvalifikační pro ten hlavní, jenž bude v délce 50% toho skutečného. Všichni pojedou své “závodní víkendy” na hře F1 2020, jelikož letošní pochopitelně zatím nevyšla.

F1 Esports zná jména letošních šampionů

Bližší informace se teprve dozvíme, ale dorazit mají jak jezdci formule 1 současnosti, tak minulosti. Soutěžit bude během třech víkendů všech deset týmů. První závod začne 31. ledna, druhý o týden později a třetí vyvrcholí 14. února. Vybírat se budou i finanční prostředky pro charitu, přičemž celkově vítězný tým vybere, kam peníze poputují.