Před novou generací se musím mít na pozoru, uvědomuje si Hamilton

Pilot Mercedesu ve svých 34 letech patří ve startovním poli ke zkušenějším závodníkům. Dobře ví, že čím dál tím více si bude muset dávat pozor na nastupující generaci pilotů.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 8. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Někteří už se stačili výrazněji prosadit, další na úspěchy teprve čekají. Jisté je ale to, že budoucnost patří pilotům jako Max Verstappen, Charles Leclerc, Esteban Ocon, Lando Norris či George Russell.

„Nemám nic proti tomu,“ říká k přílivu nových jmen do F1 pětinásobný šampion Lewis Hamilton. „Noví kluci přicházejí s novými technikami a stylem řízení, novou agresivitou, takže je to oživení a je skvělé to vidět.“

Hamilton se nicméně nedomnívá, že pro novou generaci je měřítkem on sám. „Nedívám se na ně a nemyslím si přitom, že ke mně v mládí vzhlíželi a chtěli mě porazit. Slyšel jsem je mluvit spíš o vzorech jako Ayrton Senna a Michael Schumacher.

Samozřejmě, byl jsem na tom stejně jako oni, dovedu se vcítit do toho, co prožívají a s jakými výzvami se budou muset v nadcházejících letech potýkat.“

Výzvu noví závodníci budou představovat také pro Hamiltona, který zřejmě bude muset s přibývajícím léty zintenzivnit svoji přípravu. Inspiraci by si mohl vzít třeba z Valentina Rossiho, který na silničních motocyklech kategorie MotoGP dál úspěšně závodí i ve svých čtyřiceti letech a se kterým si po sezoně Brit zřejmě prohodí své sportovní náčiní na exhibiční akci.

„Budu muset pracovat na tom, abych se udržel před nimi. Každý rok to bude těžší. Ale kdyby to zvládl každý, hádám, že pak by to nebylo považováno za výjimečné,“ tvrdí Lewis Hamilton.

Rossi by mohl být pro Hamiltona inspirací v tom, jak se udržet konkurenceschopný i proti mladším vrstevníkům.

Diskuse k článku

Napsat komentář