Přechod od Hondy k Mercedesu by nebyl nijak složitý

Expert britského magazínu Autosport Gary Anderson hodnotí možný přechod McLarenu od motorů Honda k Mercedesu. Tvrdí, že takový proces v dnešní době není až tak náročný, ovšem McLarenu by se ztracená rychlost nevrátila hned. Níže následuje text samotného Andersona.

4 Štítky: McLaren Pohonné jednotky Zveřejněno 20. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Přejít k jinému dodavateli pohonné jednotky je v současnosti o hodně snazší, než tomu bylo v minulosti – přestože aktuální agregáty jsou mnohonásobně komplikovanější. Děje se tak hlavně díky tomu, že Mezinárodní automobilová federace v posledních letech přesně definovala všechny rozměry motoru a jeho napojení na šasi a převodovku.

To znamená, že celková geometrie vozu je u všech týmů podobná. Odlišnosti jsou pouze v relativních detailech – například v návrhu olejové nádrže, hydraulice, provedení turbodmychadla, systému chlazení a tak dále.

Výkon ale samozřejmě nezískáte tím, že do vozu jen vložíte jiný motor. Musíte si ujasnit všechny drobnosti, a to lépe než stáje používající stejnou pohonnou jednotku. Stačí se podívat na rozdíly mezi Mercedesem, Force Indií a Williamsem, tedy týmy, které od roku 2014 mají „stejný“ agregát.

Pokud McLaren skutečně opustí Hondu a přejde k Mercedesu, bude chvíli trvat, než opět nalezne ztracenou rychlost. Stříbrné šípy mu pravděpodobně v počátku pomohou, ale nezapomeňte, že to poslední, co by Mercedes chtěl, je udělat si rovnocenného konkurenta v boji o titul.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Přechod od Hondy k Mercedesu by nebyl nijak složitý”

 1. Situs napsal:

  ….. chápu, nemá to tam smysl tak jak to tam je.
  Jinak co se týče Alonsa, potažmo McLarenu, vůbec netuším jak to nakonec dopadne. Jestli se Honda nevzpamatuje tak typuji rozdělení spolupráce s McLarenem a přechod na Mercedes. Co se týče Alonsa, netuším, ale snad setrvá a trápení McLarenu skončí.
  … tak zatím.

 2. FrancoisCEVERT napsal:

  rel=“nofollow“>FrancoisCEVERT:……. vedle už toho máš dost? skončil jsi tam? (Piskotek)

  Ahoj Míšo! dík že sis na mne, co by skalního fandu Sergia Péreze vzpoměl. Bohužel jsem skončil jako S-fan…..jenom pro to, že jsem se bránil neustálému vulgárnímu napadání Trolla(ů)…Rozenberga,.Superkliďase…určitě s redakci mají něco společného…však je znáš,…umí jenom urážet a přehazovat palce
  Tak zase někdy…..jinak co by skalní fanda Fernanda,..asi taky moc netušíš co s ním bude dále?…Jak už jsem psal, ten risk s Hondou nevyšel a jeho vysněný 3 Titul je tak v nedohlednu,..

 3. Situs napsal:

  FrancoisCEVERT:
  ……. vedle už toho máš dost? skončil jsi tam? (Piskotek)

 4. FrancoisCEVERT napsal:

  Spojení: Mclaren-HONDA-Alonso je stále aktuální,..ale jak to bude od příští sezony,..je stále ve hvězdách….

Napsat komentář