Hamilton o svých prázdninách

Obhájce titulu mistra světa vlastními slovy reagoval na komentáře o jeho dovolené.

1 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 20. 08 2015 — Michal Mikoláš

Období letních dovolených se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Lewis Hamilton vám ukáže, že i mistr světa si občas musí pořádně dobít baterky.

Pozice lídra šampionátu může být pořádně psychicky i fyzicky náročná. Není proto divu, že se Lewis Hamilton snažil vyplnit dlouhou přestávku mezi Maďarskem a Belgií velmi aktivním odpočinkem. Jak se o prázdninách měl, vám ostatně třicetiletý závodník prozradí sám:

„O tomto víkendu mě čeká GP Belgie. Mohu říct, že mám za sebou snad vůbec nejlepší letní přestávku v kariéře. Podíval jsem se na úžasná místa a trávil čas se spoustou báječných lidí. Jel jsem naplno, zkusil mnoho sportů a zaměstnával se v překrásném prostředí.

Několik dní jsem strávil v Coloradu, pak jsem se přesunul do Karibiku, kde se cítím prakticky doma. Navštívil jsem tam barbadoský karneval. Poté jsem před návratem do Evropy pár dní pobyl v New Yorku.

Nějaké mé fotky z karnevalu se dostaly do novin, ale to mě moc netrápilo. Byl jsem na dovče, dělal jsem, co jsem chtěl a co mě bavilo. Tanec mě úplně pohltil a energie a atmosféra mě tak nasála, že jsem si fotoaparátů ani nevšiml.

Byla to parádní zkušenost. V minulosti jsem navštívil karneval Notting Hill a také akci v Grenadě, odkud pochází má rodina, ale Barbados byl jiná liga. O Trinidadu se říká, že je vůbec nejlepší, takže ho příští rok budu muset taky vyzkoušet.

V Barbadosu jsem ale rozhodně nebyl naposled. To počasí, ty pláže, to jídlo! Lidi byli neuvěřitelně přátelští. V mnoha ohledech se tam cítím jako doma, v mnoha ohledech Barbados připomíná Grenadu.

Pohoda – ale jen do jisté míry

Nemyslete si ale, že když nastane letní přestávka, znamená to pro nás jen jednu dlouhou party. Ano, užíval jsem si, ale formuli 1 nikdy nemůžete vypustit z hlavy. Snažíte se závodění na chvíli vytěsnit z hlavy, ale také je potřeba udržet si fyzičku a jídelníček.

První ráno v mém domě v Coloradu jsem se rozmazlil několika lívanci, ale pak jsem přesedlal na zdravou dietu. Potřeboval jsem trochu shodit, protože jsem v půlce sezony byl o něco těžší, než jsem chtěl být.

Každé ráno jsem stoupal na váhu a trávil čas v tělocvičně. Také jsem běhal do kopce, a to na stejném vrchu, kam jezdívám v zimě lyžovat. Je to zabijárna. I na Barbadosu jsem si hlídal, co jím, i když jsem tam posiloval o něco méně než v prvním týdnu dovolené.

V New Yorku jsem byl už v plném tréninkovém režimu. Běhal jsem kolem řeky a dával si do těla v tělocvičně. Šlo o to, abych se vrátil v co nejlepší formě. Do konce sezony je ještě daleko a je potřeba, abych zůstal tak silný, jak je to jen možné.

Zapomenout na Maďarsko

Posledním závodem před přestávkou bylo Maďarsko, které mi vůbec nevyšlo. Polovinu prvního týdne dovolené jsem na to hodně myslel. Smolné dny obvykle nemíváte v plánu. Ale stalo se. Jsem hodně emocionální sportovec a chci vyhrávat. Startoval jsem z pole position, měl několik incidentů a dojel šestý, takže je jasné, že jsem po závodě neskákal radostí.

Ale teď už s tím nemůžu nic dělat, jen se z toho poučit. Chtěl jsem pochopit, proč se to vlastně stalo. Myslím, že jsem přišel na to, jak to v budoucnu zlepšit. Maďarsko tedy bylo tak trochu blikanec, ale důležitější je, že se tato sezona jinak vyvíjí velmi dobře.

Můj náskok na kolegu Nica Rosberga činí 21 bodů. Máme za sebou deset závodů. Vzpomínám si, že před rokem jsem ztrácel ještě více a navíc jsem odstoupil ze závodu. Ale i tak jsem získal titul.

Jasně, jsou věci, které by se mohly zlepšit, ale jsem vděčný za to, co mám. Doufám, že druhá půlka sezony bude stejně dobrá, jako ta první. Pokud pojedu jako dosud, mělo by to být dobré.

Změna pravidel

Počínaje Belgií se mění pravidla ošetřující starty. Týmy pilotům nemohou pomáhat s přípravou spojky v takové míře, v jaké to mohly dělat v minulosti. O to více bude záležet na pilotovi. Nikdo neví, jak to dopadne, ale řekl bych, že to formuli 1 jen prospěje. Cítím, že v téhle změně tkví mnoho pozitiv. Na startu teď můžete více prodělat, ale i více ztratit. Pro všechny je to ale stejné, a tak mi to vůbec nevadí.

Takové okruhové strašidlo

Všem se Spa-Francorchamps, kde budeme o víkendu závodit, líbí. Je to rozhodně jeden z nejlepších okruhů na světě, ale zároveň se nejedná o místo, které bych míval zrovna v oblibě. Jen málokdy se mi tu dařilo.

Oficiální statistiky mi tu přisuzují jedno vítězství ze sezony 2010. V hlavě si ale vždy říkám, že jsem tu vyhrál dvakrát – počítám totiž taky „vítězství“ z roku 2008. Komisaři mě ale tehdy po závodě odsunuli na třetí místo kvůli údajnému získání výhody vyjetím mimo trať.

Ve Spa se vyhrává opravdu těžko. Jen se podívejte na Fernanda Alonsa – ten tu nikdy nezvítězil, a přitom je to skvělý pilot, který závodí ještě déle než já.

Vím, že tu dokážu být rychlý. Ale také vím, že je to loterie, a to nejen kvůli nevyzpytatelnému ardenskému počasí.

Snad mi víkend vyjde a podaří se mi odstartovat druhou půlku sezony v tom nejlepším možném stylu.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton o svých prázdninách”

  1. Rendy napsal:

    Supr článek, děkuji. Takhle by se mohl „svěřit“ každý pilot. 😉 Je to sice jejich soukromý život a nic nám do toho není, ale fandové jsou prostě zvědaví, kdo a jak tráví volné chvíle. 🙂

Napsat komentář