Red Bull: Příběh turecké havárie

Byl z toho strašlivý poprask. Vlastně podobný jako při Velké ceně Ázerbájdžánu 2018, když spolu v boji o vítězství havarovali Daniel Ricciardo a Max Verstappen. Během boje o první místo ve Velké ceně Turecka 2010 havarovali tehdejší týmoví kolegové Mark Webber a Sebastian Vettel

Štítky: GP Turecka Mark Webber Sebastian Vettel Zveřejněno 12. 11 2020 — GPF1.cz

V motorsportu platí pravidlo číslo 1 – nikdy nekoliduj se svým týmovým kolegou. Pro samotný závodní tým je to ten úplně nejhorší scénář, zvlášť poté, co jsou ze závodu po vzájemné kolizi vyřazeny oba vozy. Na vzájemné srážce týmových kolegů nikdo nikdy nic nevydělá. Nikdy. Formule 1 pamatuje mnoho ikonických týmových kolizí, z poslední doby můžeme připomenout srážku Maxe Verstappena a Daniela Ricciarda z Velké ceny Ázerbajdžánu 2018, několikerý souboj vozů Force India Sergia Pereze a Estebana Ocona ze sezóny 2017 nebo srážku Nica Rosberga a Lewise Hamiltona z prvního kola Velké ceny Španělska 2016. Právě při právě zmiňované srážce obou Red Bullů v loňské Velké ceně Ázerbajdžánu asi nejednomu fanouškovi Formule 1 vytanula na mysli obdobná kolize rakouské stáje – kolize mezi Markem Webberem a Sebastianem Vettelem během souboje o první místo při Velké ceně Turecka 2010, která poprvé zjitřila vztahy mezi oběma jezdci a citelně narušila interní vztahy stáje rudého býka.

Přečti si rozsáhlou vzpomínku nejen na neslavnou havárii, ale také okolnosti kolem jednoho z největších skandálů v historii formule 1 v přiloženém souboru *.pdf nad tímto odstavcem.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář