Poznámky ze druhého dne testů

V Bahrajnu skončil druhý, ale současně předposlední den oficiálních testů na novou sezonu F1. Přinášíme přehled nevýznamnějších a nejdůležitějších událostí. Poslechněte si také podcast.

Štítky: Předsezonní testy Zveřejněno 13. 03 2021 — GPF1.cz

Výsledkové tabulce vévodí Valtteri Bottas z týmu mercedes, ale jak už to bývá, tak přímočaré to není. Jeho kolega Lewis Hamilton sice vyjel na trať jako první hned z rána, ale během dne dostal neobvyklý smyk a způsobil tím další ztrátu užitečných chvil na závodní dráze. Nakonec, za sebou máme už druhý den z celkových tří.

Oproti včerejšku už jezdce netrápily následky písečné bouře, a tak se jezdilo za rozumných podmínek. Red Bull pokračoval poprvé se Sergiem Pérezem za volantem. Po letech netradičně silný vstup Red Bullu do nové sezony. Navzdory tomu, že mu v jednu chvíli uletěl kryt motoru.

Premiéru absoloval také Fernando Alonso, odjel 128 kol.

Podobně jako včera Mercedes měl dnes problém s převodovkou od stejného výrobce Aston Martin. Sebastian Vettel kvůli tomu odjel jen 10 kol. Lance Stroll to 71 koly a třetím časem dohnal odpoledne.

Poznámky z prvního dne testů

Skoro k nehodě došlo mezi Mazepinem (Haas) a Giovinazzim (Alfa Romeo). Mazepin si zkoušel jízdu v závěsu, aby věděl, jak velký pokles přítlaku přijde, a samotného jej to překvapilo. Naštěstí se vše obešlo bez kontaktu.