Pozadí vzniku nejznámějšího pokynu ‚Hammer Time‘

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton vysvětlil, co pro něj znamená slovní spojení ‚Hammer Time‘ a také popsal vztah se svým závodním inženýrem. Podle Brita je Peter Bonnington snad tím nejdůležitějším člověkem, kterému vděčí za svůj úspěch.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 6. 11 2022 — Vašek Štěpánek

‚Lewis, it’s hammer time!‘ [ve volném překladu: ‚Lewisi, jeď na krev!‘], je slovní spojení, které používá závodní inženýr Lewise Hamiltona Peter Bonnington. Cílem věty je popohnat pilota Mercedesu k podání špičkového výkonu během kritických fází závodního víkendu.

Letos jsme onu větu mockrát neslyšeli, neboť se stříbrné šípy nenachází v pozice, ze které by mohly pomýšlet na nejvyšší příčky. V minulosti jsme ale tato ‚kouzelná slova‘ slýchali často a několikrát jsme byli svědky, že sedminásobný šampion na ně skutečně slyší.

Letos jsme ale ‚Hammer Time‘ viděli prakticky jen jednou, a to ve Velké ceně USA, kde Brit bojoval o své první vítězství v letošní sezoně s Maxem Verstappenem. Hamilton vedl ještě pár kol před cílem, triumf si ale nakonec připsal pilot Red Bullu.

„Myslím, že v USA jsem s tím přišel prvotně já, věřil jsem, že bychom to mohli dokázat. Poté na mě začal Bono [Peter Bonnington] tlačit a říkal mi: ‚Hammer Time, Hammer Time!‘ a já se začal cítit trochu frustrovaně, protože jsem na to tlačil, jak jsem jen mohl.

Nakonec jsme neměli takovou rychlost a skončili jsme druzí. I tak to pro mě byl skvělý závod a velká vzpruha, protože jsme na stupních vítězů dlouho nebyl. Bylo fajn slyšet od Bona ta slova zase slyšet, cítil jsem se být zpátky,“ popsal situaci v Austinu Hamilton.

Pilot Mercedesu také detailněji popsal svůj vztah s Peterem Bonningtonem, který dříve působil i po boku Michaela Schumachera. „Jsem za Bona neskutečně vděčný. Ušli jsme společně velký kus cesty a stále nekončíme.

Vzájemně se podporujeme na trati, i mimo ni. Práci s ním [s Bonningtonem] opravdu miluji, je jako můj nevlastní brácha, opravdu si rozumíme. Bono je jedním z mála lidí, kteří se mnou tráví dobré i špatné chvíle a ví, jaký jsem.

Vždy mě udivuje, s jakým klidem mi dokáže předat důležité informace během kritických chvil během závodu a jaký má přehled. Je to úžasné a nemyslím si, že to v paddocku svede hodně lidí,“ pochválil svého inženýra Hamilton.