Povodněmi uvězněný De Vries a pomoc od McLarenu

Letošní Velká cena Emilia Romagna na tradičním okruhu Imola byla kvůli extrémnímu počasí zrušena. Region aktuálně sužují silné povodně a některé vypjaté momenty si zažili i členové týmů F1, popřípadě samotní jezdci. Například Nyck de Vries uvízl na hotelu.

Štítky: AlphaTauri McLaren Nyck de Vries Zveřejněno 18. 05 2023 — Vašek Štěpánek

Region Emilia Romagna, ve kterém se nachází i závodní okruh Imola, bojuje s velice špatným počasím a silnými povodněmi. Voda se dostala i do zázemí trati, a tak byl Grand Prix víkend podle očekávání a logicky zrušen.

K rozhodnutí ale došlo teprve ve středu, tedy v době, kdy v Itálii už působila řada zaměstnanců F1 a jednotlivých týmů. Na cestě už byli i někteří piloti – například Nyck de Vries, který mířil do nedaleké Faenzy, kde sídlí jeho tým AlphaTauri.

Také továrna italské stáje byla postihnuta velkou vodou. Marketingová akce, na kterou Nyck de Vries mířil, tak byla zrušena. Holanďan byl ale po cestě zdržen a uvězněn v zácpě. Svůj příběh de Vries následně sdílel na svých sociálních sítích.

„Jel jsem do Faenzy na marketingovou akci týmu. Bohužel, továrna a naše zázemí jsou pod vodou, a tak nebylo možné se do továrny dostat. Zpátky už jsem ale také nemohl jet, protože se zavřeli veškeré silniční komunikace i mosty.

Zůstal jsem trčet v pasti. Byl jsem uvězněn ve velké koloně v jedné malé vesničce, kde už byl přeplněný hotel. Naštěstí mě jeden ze zaměstnanců McLarenu [Frazer] nechal přespat u sebe na pokoji, za což mu mnohokrát děkuji.

Druhý den ráno jsme byli uvězněni na hotelu a vestibul se proměnil v místo, kde se všichni postihnutí lidé z okolí shromažďovali. Když už to bylo možné, rozhodl jsem se vrátit domů přes Florencii. Nyní už jsem v bezpečí domova.

Tímto chci vyjádřit velkou podporu lidem, které tato tragická situace postihla. Myslím na vás a snad i vy budete brzy v pořádku a v bezpečí. Životy lidí jsou to nejdůležitější,“ napsal na svůj instagramový profil Nyck de Vries.