Povedený start byl klíčem k Rosbergově triumfu

Německý závodník může být spokojen. Předvedl bezchybný výkon a stejně jako loni v Rakousku zvítězil. Hamilton tak svou pole position nevyužil.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 21. 06 2015 — Michal Mikoláš

Německý závodník může být spokojen. Předvedl bezchybný výkon a stejně jako loni v Rakousku zvítězil. Hamilton tak svou pole position nevyužil.

Nico Rosberg vyhrál potřetí v sezoně (radoval se také ve Španělsku a v Monaku) a ztrátu na vedení v šampionátu tak zúžil na deset bodů.

„Samozřejmě mám naprosto skvělý pocit z toho, že jsem tu vyhrál i letos. Start závodu byl rozhodující. Opravdu se povedl, pak jsem musel v následujících několika zatáčkách hlídat, co se děje za mnou. Pak jsem se jednoduše snažil jet naplno.

S autem jsem byl velmi spokojen. Uklidnilo mě, že se podařilo navýšit náskok před Lewisem. Dneska to vyšlo takřka bezchybně.  Jen ke konci závodu jsem se potýkal s vibrací pravé přední pneumatiky. Říkal jsem týmu, ať ji hlídá. Bylo to způsobeno opotřebováním. Ze začátku to nebylo moc příjemné, ale pak se to uklidnilo.

Nevím, jestli se to takhle bude vyvíjet i v budoucnu, ale dnes to zkrátka bylo dobré. Rychlost nám nechyběla a mohl jsem jet naplno od začátku do konce. Letos jsem se oproti loňsku v závodech trochu vylepšil,“ věří Rosberg.

Úřadující mistr světa a lídr šampionátu v jedné osobě – Lewis Hamilton – byl po závodě pochopitelně o poznání méně spokojený. Šance na vítězství si zkomplikoval také zbytečnou penalizací za přejezd bílé čáry na výjezdu z boxů.

„Nico dnes odvedl fantastickou práci. V závodě byl rychlejší. Špatně jsem odstartoval a tím ztratil. Ve druhém stintu to bylo o snaze dohnat ztrátu,  což jsme se také pokoušeli,“ prohlásil Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář