Potvrzeno: Vandoorne bude pokračovat v McLarenu

Zatímco budoucnost Fernanda Alonsa v McLarenu je nejasná, druhý jezdec Stoffel Vandoorne bude podle očekávání pokračovat v týmu i pro rok 2018.

Štítky: McLaren Stoffel Vandoorne Zveřejněno 23. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože se obecně očekávalo, že Vandoornova budoucnost v McLarenu je díky dlouhodobé smlouvě jistá, tým až ve středu potvrdil, že belgický závodník pro něj pojede i v další sezoně. „Jsem potěšen tím, že stáj formálně oznámila, že s ní budu pokračovat, protože tak budu schopný ve druhé polovině sezony být plně zaměřený na svoji práci. Konkrétně budu moci získat co nejvíce z vozu, inženýrů a všeho dalšího kolem,“ tvrdí Vandoorne.

Tento šampion GP2 z roku 2015 působí v programu McLarenu už od sezony 2013. Poprvé debutoval v Grand Prix Bahrajnu během loňského roku, když nahrazoval zraněného Fernanda Alonsa a hned získal bod za desáté místo v cíli.

„Když jsme oznámili na konci roku 2016, že Stoffel bude letos závodit pro McLaren, naznačili jsme, že naším plánem je, aby pro nás závodil několik let,“ vysvětluje závodní ředitel týmu Eric Boullier. „Tento plán se nezměnil. Jsem velmi šťastný, že můžeme potvrdit Stoffelovo setrvání i pro další sezonu.

Jako všichni nováčci se v první sezoně v F1 musel hodně učit. Ale máme v něj velkou důvěru, je pořád lepší a lepší. Jeho týmový kolega je těžký soupeř. O tom není sporu, protože je bez debat nejlepším jezdcem současnosti. Ale Stoffelův talent a ambice nás ujišťují, že v budoucnosti s námi dosáhne ohromného úspěchu,“ tvrdí Boullier o pětadvacetiletém jezdci, který letos zatím získal jeden bod.

Diskuse k článku

Napsat komentář