Potřebuji jezdit lépe, lituje svých chyb Räikkönen

Finský pilot přiznal, že jeho ferrari v kvalifikaci fungovalo na výbornou. Jediným důvodem, proč nezískal lepší než čtvrtou pozici, byly jezdecké chyby, kterých se v nejrychlejším kole dopustil.

Štítky: GP Španělska Kimi Räikkönen Zveřejněno 14. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönenovi se přitom v sobotu dařilo, když Sebastiana Vettela ve třetím tréninku porazil. V poslední části kvalifikace se ale nevyhnul chybám, které vedly ke čtvrtému místu na startovním roštu a ztrátě skoro tří desetin na prvního Hamiltona. Není bez zajímavosti, že Vettelův deficit na Hamiltona činí pouze 0,051 vteřiny.

„Potřebuji jezdit lépe, nedělat takové chyby. Z nějakého důvodu jsem nedokázal poskládat slušné kolo. Myslel jsem, že mám hodně rychlosti, ale nikdy jsem ji nepřetavil v dobré kolo,“ vykládá Fin. Co přesně v jeho nejrychlejším kole se mu nepovedlo?

„Byl jsem široký v první zatáčce, ale dostal jsem se z toho a pořád byl rychlý. Ve čtvrté a páté zatáčce jsem byl zase hodně široký a ztratil hodně času. Bez těchto chyb bych měl čas, se kterým bych mohl bojovat o první místo. Je trochu zklamání, že jsem to takhle pokazil, ale zkusíme to zase v neděli,“ slibuje Räikkönen.

Toho ale může těšit, že oproti předpokladům Ferrari na Mercedes neztrácí prakticky nic. „Rozhodně jsme blízko. Vůz je dobrý. Nemáme kontrolu nad tím, jaká vylepšení nasadili jiní, my jsme si udělali svoje. Máme solidní balíček, který se snažíme vylepšovat maličkostmi tady a tam. Že něco vypadá hodně rozdílně, někdy neznamená, že to bude o vteřinu na kolo rychlejší.

Jsme celkem spokojení s tím, jak na tom jsme, hlavně v takových podmínkách. Kvalifikace obvykle není naše nejsilnější stránka, takže to byl v tomto směru dobrý výsledek,“ dodává Räikkönen, který čeká na pole position od Velké ceny Francie 2008.

Diskuse k článku

Napsat komentář