Potatil se? Sainz junior si o víkendu vyzkouší monackou rallye

Pilot Renault Carlos Sainz junior se představí na závěrečné etapě monacké rally během nadcházející neděle. Stane se tak jen pár dní poté, co Sainzův otec triumfoval na Dakaru, a to v úctyhodných pětapadesáti letech, což je mimo jiné i číslo, se kterým se jeho syn závodí.

Štítky: Carlos Sainz Rally Zveřejněno 22. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Třiadvacetiletý Španěl bude řídit jeden z vozů organizátorů, který projede etapu před závodníky, a to Renault Megane R.S. Sainz odjede 8,5 míle dlouhou powerstage, která v neděli završí monackou rally.

„Vážně se těším na to, že poprvé zažiju monackou rally. Bude vzrušující, účastnit se za volantem takto legendárního podniku. Dost jsem toho natrénoval s tátou (vítězem monacké rallye z let 1991, 1995 a 1998, pozn. red.). Doma na venkově máme rally auto, takže jsme toho hodně odjezdili a dost jsem se naučil,“ řekl Sainz junior.

„Hodně jsem o monacké rallye od otce slyšel: jak obtížné jsou etapy na sněhu a ledu, jak se podmínky rychle mění ze sněžení na déšť nebo slunce, a samozřejmě i to, že musíte mít nervy jako ze železa kvůli některým zatáčkám a vlásenkám v horách,“ uvědomuje si Španěl.

Diskuse k článku

Napsat komentář