Posunout trénink na odpoledne přinese členům týmů až měsíc doma

Změna formátu závodního víkendu je aktuálně jedním z hlavních témat formule 1. CEO Stefano Domenicali se totiž ozval, že by volné tréninky buď zrušil, případně zpestřil.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 31. 03 2023 — Jiří Košta

Během tiskové konference s jezdci padla otázka na George Russella, kdyby měl možnost, jak by jeho perfektní závodní víkend vypadal. Pilot Mercedesu by provedl patřičné změny formátu.

„Řekl bych, že by výhodou pro dva až tři tisíce lidí bylo, kdyby začal první trénink v pátek odpoledne nebo večer. Bylo by zde méně stresu pro týmy s přílety jednotlivých členů, kteří by přiletěli ve středu.,” zahájil myšlenku Russell.

„Pokud je trénink v pátek ráno, musíte být na místě už ve čtvrtek, což je hodně letů, které jsou už ve středu. Pokud bychom mohli zařídit, aby se létalo až ve čtvrtek ráno, bylo by to mnohem lepší. Máte 24 závodů v sezoně, což by takhle všem umožnilo alespoň být doma téměř o jeden měsíc, nebo se lépe vyspat ve své vlastní posteli. Je to náročné pro všechny v tomto cirkusu.

Takže bych řekl, že něco na bázi sprintových víkendů, ale s trochu opožděným tréninkem,” dodává Brit.

Závodníci se poté shodli, že by bylo nejlepší nějaký trénink vypustit úplně. Není to tak dávno, co jezdci absolvovali tři tréninky o hodině a půl, nyní jsou tři po hodině.