Poslední úspěšný Mercedes na nejnovějším ‘Blueprint’ plakátu Automobilist

Mercedes-AMG F1 W12 E Performance se vrací! Vznikl pod vedením Jamese Allisona a byl navržen speciálně pro účast v mistrovství světa Formule 1® v roce 2021. Model W12 navázal na úspěch vozu Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance z předchozí sezóny a dovedl tým k rekordnímu osmému titulu konstruktérů v řadě, přičemž Lewis Hamilton a Valtteri Bottas skončili v pořadí jezdců na druhém, respektive třetím místě.

Štítky: Automobilist Mercedes Zveřejněno 31. 01 2023 — GPF1.cz

Po změně předpisů pro sezonu 2021 byl vůz W12 poháněn motorem M12 E Performance V6 o objemu 1,6 l umístěným uprostřed, který byl spojen s hybridním elektricky posilovaným jednoduchým turbodmychadlem a elektromotorem E-Booster připojeným ke klikovému hřídeli. Výsledkem této kombinace byl výkonný vůz s neuvěřitelným výkonem 1 050 k (780 kW). Lehká konstrukce vozu s hmotností pouhých 752 kg umožňovala svižnou ovladatelnost a maximální rychlost, což z něj dělalo na závodním okruhu zdatného soupeře.

Mercedes W12, který vychází jako součást naší nejnovější kolekce Blueprint, je prvním z mnoha nových uměleckých děl, která se do seznamu zařadí. Vozidlo, které slouží jako ukázka řemeslného zpracování a dokonalého designu, je vyobrazeno z různých úhlů, aby se ukázaly všechny zajímavé detaily. Plakát se zaměřuje především na výkony a úspěchy vozu a obsahuje tabulku startů, vítězství a umístění na stupních vítězů a také jména jezdců, kteří vůz dovedli k jeho úspěchu. Plakát doplněný barvami Mercedes-AMG Petronas F1 je skutečnou poctou působivé sezoně týmu v roce 2021.

Dostupné ve třech velikostech na stránkách Automobilist.