Poslední Sprint letoška. Jaký formát nás o víkendu čeká?

Během Velké ceny Brazílie se nám změní klasický formát víkendu, na který jsme zvyklí. Země v Jižní Americe bude totiž dalším podnikem, který bude hostit sprint race.

Štítky: GP Brazílie Pravidla Zveřejněno 11. 11 2022 — Lukáš Podstata

Kdo ještě neviděl ani jeden letošní sprint závod, tak věřte, že oproti loňské sezoně došlo k pár drobným změnám. Stejně tak jako v loňské sezoně je závod vypsán na 100 km délky a bez povinnosti navštívit své mechaniky.

Rozdíl je však v bodovém systému, kdy dochází k rozdělení více mistrovských bodů. Oproti loňské sezoně, kdy si body dělili pouze první tři, si v letošních sprint závodech body odnese celkem osm pilotů. Ten, kdo jako první protne v sobotním závodě cíl, získá osm bodů a pilot na osmém místě  bod jeden. Tyto body se počítají jak do pohárů jezdců, tak týmů.

Pořadí v cíli sprint závodu určuje stejně jako v loňské sezoně pořadí pro nedělní hlavní závod. A co určuje pořadí do sobotního závodu? Páteční kvalifikace, která se jede ve stejném formátu, jako ta klasická sobotní.

Týmy vlivem konání sprint závodu budou mít méně času na nastavení svých monopostů. Před kvalifikací se bude konat první volný trénink. Druhý volný trénink proběhne až v sobotu a to před samotným sprint závodem.

Čeká nás další zajímavá show? Letos jsme již viděli sprint závody v Imole a na Red Bull Ringu. Brazílie by mohla být zajímavou destinací pro napínavou zápletku. Již v loňské sezoně nám Lewis Hamilton ukázal, že předjíždět se dá i ze zadních pozic, a proto se jistě celý víkendový formát vyplatí sledovat!