Portugalské Portimão má procedury pro ‚pandemické‘ pořádání závodů a chce F1

Portugalský okruh Algarve International Circuit, známý spíše jako Portimão, bude možná jako první v Evropě připraven pořádat závody vrcholných seriálů takříkajíc za zavřenými dveřmi, tedy bez diváků. Pořadatelé totiž v uplynulém měsíci - ještě před zavedením omezení v zemi absolvovali řadu procedur, které jsou vyžadovány rizikem pandemie. Trať navíc před časem získala certifikát Grade 1, který je nutný pro pořádání velkých cen F1.

1 Štítky: 2020 Motorsport Zveřejněno 28. 04 2020 — Tomáš Richtr

Podle výkonného ředitele okruhu Paula Pinheiry je okruh připraven otevřít v průběhu měsíce května a na případnou žádost o pořádání závodu dokáže zareagovat „okamžitě“.

Okruh se vyznačuje čtyřmi různými verzemi s certifikací Grade 1. Šéfové okruhu se netají touhou uspořádat závod formule 1. Současná pandemická krize jejich šance navýšila výrazně, ačkoli není zřejmé, jaké konkrétní plány vedení formule 1 má.

„Jsme ve skvělé pozici, protože v okolí máme také dostatek hotelů,“ řekl Paulo Pinheiro. „Naše zázemí je navíc tak velké, že nebude problém udržet lidi daleko od sebe.“

Okruh v březnu zkoušel pořádání velkého eventu před zavedením omezujících opatření v zemi, aby vypracoval detailní ‚návod‘, jak postupovat tak, aby bylo ochráněno zdraví zúčastněných. O velkou předvídavost a náhodu zas až tak nejde, protože šéf portugalského okruhu Paulo Pinheiro je současně členem organizace na ochranu veřejného zdraví portugalského regionu Algarve.

Plány popisují práci například traťových maršálů, mediků, zástupců FIA a samozřejmě členů týmů. Přípravu plánu pořádání závodů za zavřenými dveřmi umožnila také skutečnost, že region Algarve byl pandemií zasažen zatím minimálně. Proto v dané části Portugalska převažuje důraz na restart ekonomiky. Okruh je připraven pořádat závody už v červnu.

Velké firmy a pořadatelé mezinárodních seriálů už si rezervují letní kapacity okruhu.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Portugalské Portimão má procedury pro ‚pandemické‘ pořádání závodů a chce F1”

  1. Ayrton62 napsal:

    Krásný okruh – už aby byl v kalendáři.

Napsat komentář