Porážka od Ricciarda ovlivnila Vettela při rozhodování o přestupu, říká Horner

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner je přesvědčený, že neúspěšná sezóna byla pro Vettela jedním z důvodů, proč změnil působiště.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 19. 12 2014 — Jan Pastorek

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner je přesvědčený, že neúspěšná sezóna byla pro Vettela jedním z důvodů, proč změnil působiště.

Za zlomový okamžik považuje Horner letošní italskou Grand Prix, ve které Vettel utrpěl porážku od Ricciarda poté, co ho týmový kolega předjel v druhé šikaně.

„Po té Grand Prix byl (Vettel) obrovsky frustrovaný,“ vzpomínal Horner v rozhovoru pro BBC. Ferrari využilo situace a německého pilota oslovilo. Podle Hornera byl Ricciardo „pravděpodobně faktorem“ v konečném rozhodnutí o přestupu.

„Byl to čas po letní přestávce, kdy protože Sebastiana znám velmi dobře, jsem viděl, že je rozptýlený a že na něco myslí. A myslím, že se mu Ferrari hodně dvořilo a kolem Spa, Monzy byl čas, kdy se rozhodl dělat příští rok něco jiného.“

„Když přijel do Singapuru, bylo vidět, že je jiný člověk. Byl uvolněnější a bylo vidět, že má jasno. Ale ještě se musel odhalit Fernandův odchod od Ferrari. Takže ne, nakonec to nebylo velké překvapení.“

Vettel se na začátku roku netajil tím, že se mu formule 1 podle nových pravidel nelíbí. Horner uznal, že změny na vozech eliminovaly nemalou část výhod, které mu přinášel jeho jezdecký styl.

„Změny v pravidlech byly významné a dva jezdci, na které podle všeho měly největší dopady, jsou Seb a Kimi. Myslím, že snížení přítlaku vzadu bylo velkým faktorem pro Seba,“ popisoval.

„On generoval svůj čas na kolo tím, že hodně využíval záď vozu v nájezdu do pomalých zatáček, což šlo letos mnohem méně, a spolu se systémem elektronických brzd to znamenalo, že přišel o část citu při brzdění, na kterém je hodně závislý. On jezdí hodně podle citu a o ten cit v nemalé míře přišel, což mu ubralo na výkonnosti.“

Diskuse k článku

Napsat komentář