Pořadí dnes určovaly žluté vlajky, zní z Mercedesu

Častá přerušení tréninkových jízd působily Mercedesu potíže. V důsledku toho se totiž dostavily problémy s (ne)zahříváním pneumatik. Navzdory tomu má mistrovská stáj před sobotní kvalifikací stále co ladit.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 06 2017 — Josef Nekvinda

K dokonalosti chybělo hodně. Lewis Hamilton skončil v prvních dvou trénincích na GP Ázerbajdžánu daleko za očekáváním. Dopoledne mu patřila pátá příčka a odpoledne byl dokonce až desátým nejrychlejším. V obou případech ale ztratil na vítězného Maxe Verstappena přibližně jednu sekundu. Loňský rok tu přitom opanoval všechny tři tréninkové segmenty. Navzdory těmto úvodním nezdarům však neklesá na mysli.

“Byl to těžký den. Okruh je náročný a my se potýkali s nějakými problémy, přes které jsme se dnes snažili dostat. Samozřejmě nás před kvalifikací čeká spousta práce. Auto zcela jistě má svou rychlost, a to je povzbudivé. Nyní je to o tom, abychom přes noc dali hlavy dohromady a vyřešili to, jak přenést tento výkon do zbytku víkendu,” uvedl Hamilton po pátečním dni.

To, proč Hamilton zůstává i nadále optimistou, jde na vrub týmového kolegy Valtterriho Bottase. Ten dokázal poskočit v průběhu dne ze šestého na druhé místo.

První trénink byl docela ošemetný. Trápilo nás nastavení auta, které nebylo ani správně vyvážené. Pro dobrý balanc jsme potřebovali neustále kroužit, abychom dosáhli požadovaných teplot. Dopledne proto nebylo příliš dobré, ale do odpolední části jsme udělali pár změn a auto se chovalo o mnoho jistěji.

Jdeme tím správným směrem a doufejme, že další krok kupředu uděláme dnes večer. Budeme pracovat s nasazením a jestli dokážeme ještě něco najít, pak budeme bojovat o pole position,” nechal se slyšet na druhou stranu Bottas.

Jedním z důvodů, proč se dnes Mercedes nedostal do tempa, byl charakter obou tréninkových sekcí. Častá přerušení v důsledku výjezdů mimo trať, žluté vlajky, červené vlajky nebo nasazení virtuálního safety caru.

“Byl to dnes takové útržkovité. Každých pár sekund mnoho a mnoho vyjetí mimo dráhu. Spolu s tím přidružené žluté vlajký přerušovaly rytmus, a to na okruhu, kde je obtížné dostat teplotu do pneumatik. Obzvláště do těch předních. Především tohle dnes určovalo vaši pozici ve výsledkové listině,” doplnil k tématu technický ředitem Mercedesu James Allison.

Vettel: Zpátečku jsem dnes použil víckrát než za poslední tři sezony

Diskuse k článku

Napsat komentář