Pomůže-li Hamiltonovi k titulu, Mercedes v neděli opět nasadí týmovou režii

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff prozradil, že pokud bude Lewis Hamilton potřebovat pomoc k zisku titulu mistra světa od týmového kolegy, stane se tak.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Týmová režie Valtteri Bottas Zveřejněno 20. 10 2018 — GPF1.cz

Hamilton musí získat o osm bodů více v Austinu, aby vyhrál svůj pátý titul mistra světa. To znamená, že pokud skončí první, Vettel musí být třetí nebo horší. Nicméně pokud skončí Hamilton druhý, Vettel muže skončit pátý, aby udržel své naděje na jezdecký titul i do závodu v Mexiku.

Minulý měsíc během Velké ceny Ruska byl týmový kolega Bottas donucen pustit Hamiltona, aby v závodě zvítězil, a zároveň získal více bodů na Sebastiana Vettela. Má tak tým Mercedes a Toto Wolff v plánu udělat to samé i v Texasu?

„Dlouho jsme o tomto diskutovali a já si myslím, že jsem opravdu dlouho váhal s rozhodnutím,“ řekl Wolff. „Pokud to v neděli přijde, tak pravděpodobně pojedeme na body, i když to nesnáším. Ale uvidíme, jak se neděle bude vyvíjet.“

Wolff možná bude muset čelit nepříjemným rozhodnutím, ale během deštivých pátečních tréninků byl Hamilton dominantní. Zatímco Vettel si svojí cestu za titulem komplikuje, jelikož dostal penalizaci třech míst na startu. Německý pilot nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.

Šéf týmu Mercedes řekl, že veškerá bezpečnostní varování na trati se musí brát vážně, i když se jemu samotnému nelíbí penalizace pro Vettela. Podle Wolffa by tohle mohl být rozhodující moment v boji o titul.

„Je to těžké, protože tu bylo minulý víkend v Suzuce rozhodnutí ohledně Estebana Ocona, které bylo trochu nelogické, a poté to vytváří určitý precedens.

Pro šampionát a především pro Sebastiana to není dobré, že dostal penalizaci. Raději bychom ho měli tady a předvedli bychom skvělou show.“

Vypadá to tak, že Wolff je více zaměřený na zisk titulu mezi jezdci v řadě, než mezi konstruktéry. Uvidíme, zda se podaří týmu Mercedes navázat vítězná forma i na okruhu v Austinu.

Diskuse k článku

Napsat komentář