Pomohla výměna jezdců? Magnussen byl v pátek nejrychlejší

Menší rozruch způsobil dnešní nejrychlejší čas ze všech. Na své konto si ho připsal navrátilec týmu Haas Kevin Magnussen. Nutno ale poznamenat, že jeho stáj dostala na trati extra prostor poté, co během čtvrtka dopoledne nejezdila.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Testy Zveřejněno 11. 03 2022 — Jiří Košta

Budou v Haasu lepší časy? Všichni si je od návratu Magnussena slibují. Přestože stáj nemá zatím předsezonní přípravu snadnou, tak dnes absolvovala slušný den.

Silný den měl i pilot Ferrari Carlos Sainz, který absolvoval šedesát kol, přičemž si připsal druhý nejrychlejší čas dne. Jeho kolega skončil sedmý.

Naopak největší smůlu měl závodník Williamsu Nicholas Latifi, jehož vůz začal na trati hořet. Kanaďan si ohně nevšiml a pokračoval s vozem dále, načež se roztočil, a způsobil červené vlajky.

O mávání rudou se postaral ještě Lando Norris z McLarenu, který zastavil hned za koncem boxové uličky. Problémy postihly ale také nově natřený Alpine. Esteban Ocon taktéž zůstal na trati, a vypadá to, že ani čistě růžový monopost stáji nepřináší štěstí.

Poměrně nenápadný den zaznamenali závodníci Mercedesu, přičemž dopoledne jezdil Lewis Hamilton, a odpoledne kolega George Russell. Pro britskou stáj to dnes opět bylo hlavně o zvykání si na přepracovaný monopost, se kterým se oba závodníci včera trápili.

Přestože koncept Mercedesu všechny šokoval, tak se zdá, že i nadále je v těsné blízkosti Ferrari. Italská stáj má zatím testovací program bez jakýchkoliv problémů, a oba piloti jsou spokojeni.

Na piloty čeká ještě sobota, kde opět bude mít Haas porci hodin navíc k testování. První závod letošní sezony se odjede už příští týden. Závodníci a týmy zůstávají v Bahrajnu, kde se právě poprvé zhasnou červená světla.

Elektrický crossover od Jeepu na prvních snímcích