Verstappen ve Sprintu poražen Bottasem, Hamilton fantasticky pátý

Valtteri Bottas se skvělým startem dostal do vedení, které už nepustil a zajistil si tak druhou pole position v řadě. Verstappen zítra odstartuje druhý před Sainzem a Pérezem. Hvězdou sprintu se stal Lewis Hamilton, který dojel pátý – po penalizaci zítra odstartuje desátý.

Štítky: F1 Sprint GP Brazílie Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Velké drama se odehrálo ještě před samotným sprintem. Lewis Hamilton byl od včerejší kvalifikace vyšetřován kvůli technické neregulérnosti svého vozu. Brit byl následně po druhém tréninku z kvalifikace diskvalifikován a do sprintu odstartoval z posledního místa.

Proč byl Hamilton diskvalifikován a Verstappen ušetřen

Podobně se zapotil také Max Verstappen, který byl pro změnu vyšetřován kvůli ‚dotýkání se‘ Hamiltonova monopostu těsně po konci kvalifikace. V té době se vozy nacházejí v režimu parc fermé a je přísně zakázáno s nimi manipulovat. Pilot Red Bull vyvázl ‚jen‘ s tučnou pokutou 50 tisíc euro, což je zhruba jeden a čtvrt milionu korun

Verstappen hned na startu přišel o své vedení, když jej předjel Bottas a Sainz – ti startovali na měkkých pneumatikách. Pilot Red Bullu se ale velmi brzy dostal před svého španělského soupeře a usadil se na druhém místě.

Dobrý start měl také Lando Norris, který se dostal na páté místo za Sergia Péreze. Lewis Hamilton v prvním kole získal hned čtyři pozice a na konci 1. kola byl šestnáctý. Brit i nadále velmi dobře limitoval škody…

…velmi brzy se dostal do první desítky. Max Verstappen stáhl náskok Valtteriho Bottase a zkusil jej několikrát předjet. Fin svou pozici ale dobře bránil a ve vedení se udržel. Sergio Pérez se zasekl za třetím Sainzem a celý sprint se držel za pilotem Ferrari.

Lewis Hamilton se rychle dostal před Vettela, Ocona a Gaslyho. O pár kol později předjel pilot Mercedesu také Charlese Leclerca a skvělou stíhací jízdu zakončil na pátém místě, když v předposledním kole zdolal také Landa Norrise.

Svůj druhý sprint vyhrál Bottas a zítra odstartuje z pole position. Druhé místo získal Max Verstappen před Sainzem a Pérezem. Pátý skončil Lewis Hamilton, který má ale penalizaci pěti míst za výměnu spalovacího motoru, a tak odstartuje desátý.

Výsledky F1 Sprintu v Brazílii, Hamilton dostane trest 5 míst na srartu: