Pokusy se zvukem motoru bude pro FIA hodnotit tým expertů

Dnes je v Barceloně přítomen tým specialistů, který automobilové federaci pomůže zhodnotit úspěšnost nového řešení výfuku Mercedesu.

2 Štítky: FIA Pohonné jednotky Zveřejněno 14. 05 2014 — Jan Pastorek

Dnes je v Barceloně přítomen tým specialistů, který automobilové federaci pomůže zhodnotit úspěšnost nového řešení výfuku Mercedesu.

Od začátku roku převládl názor, že jsou nové vozy moc tiché, a tak FIA dala za úkol Mercedesu, ať se pokusí udělat monopost hlučnější. Stáj z Brackley vymyslela několik řešení, největší pozornost se však točí kolem trumpety, kterou bude dnes testovat v Barceloně.

A jestli je zvuk formule 1 s takovým výfukem lepší, budou hodnotit profesionálové. „FIA najala tým zvukových inženýrů, aby zajistila, že během testu dojde k měření u současného výfuku i u jakéhokoliv vývojového systému,“ řekl mluvčí federace Autosportu.

„Jakmile budeme mít kompletní výsledky těchto testů spolu s celou analýzou všech možných zdrojů hluku, probereme to s týmy a tam, kde to bude nutné, navrhneme změny pravidel.“

Renault už dal najevo, že má trochu obavy, aby změny v této oblasti nesnížily jeho konkurenceschopnost, takže se dá očekávat, že pokud bude dnešní test Mercedesu úspěšný, budou si chtít všechny týmy dané řešení nejdříve vyzkoušet na svých vozech, než řeknou svá stanoviska. A to by bylo možné nejdřív v testech po závodě v Británii.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Pokusy se zvukem motoru bude pro FIA hodnotit tým expertů”

  1. codel napsal:

    Rachot motorů F1 byl super, o tom žádná. Ale dělat trubky na výfuk (nebo co to má být ten vynález) mě přijde poněkud ujeté. Je to jak malovat trávu na zeleno 🙂 Nehledě na to, že on ten rachot vážně asi představoval riziko pro sluch, takže bych to bral jako plus, že to tak neřve.

  2. Suckme napsal:

    Já bych to nechal tak, jak je to nyní. Formule jedna jde v čele pokroku, a i když si to velká spousta lidí nechce připustit, tak ten obrovský randál je už minulostí. Upřímně řečeno, ty nové technologie jsou podle mě natolik fascinující záležitostí, že mi ten zvuk ani moc nechybí. Formule jedna je už prostě někde jinde. Nemá smysl dlít v minulosti.

Napsat komentář