Pokud Pérez nebude moci bojovat o stupně vítězů, raději skončí

Mexičan, který aktuálně závodí za tým Racing Point, připustil, že může opustit seriál formule 1 po následující sezoně.

2 Štítky: Racing Point Sergio Pérez Zveřejněno 19. 08 2019 — Lukáš Podstata

Celkem osmkrát se Pérez dokázal postavit na stupně vítězů, prozatím ale nedokázal žádnou velkou cenu vyhrát. Propast mezi nejlepšími třemi týmy a zbytkem světa se čím dál víc prohlubuje, a Mexičan tuší, že jeho čas na úspěch pomalu vypršel. Určitou nadějí jsou pro něho změny pravidel, které začnou platit od sezony 2021.

„Nikdy nevíte co se může stát, určitě ale vím, že tu nezůstanu několik dalších let, rozhodně jich bude méně, než kolik jsem prozatím absolvoval,“ říká pro portál Racer.com Pérez.

„Už jsem tu nějakou chvíli, ale pokud nebudu schopen do roku 2021 soupeřit o pódia a neuvidím alespoň malou naději, tak tu nebudu dále působit,“ říká nekompromisně rodák z Guadalajary.

Sergio Pérez v Racing Pointu – dříve týmu Force India – působí již šestou sezonu a má platný kontrakt ještě pro následující ročník. V rozhovoru zavzpomínal na loňské problémy, když se tehdejší tým dostal pod nucenou správu a před zánikem ho zachránil Lawrence Stroll.

„Cítím, že jsem s týmem dlouhou dobu, ale také si plně uvědomuji, že tu máme spoustu nedokončené práce a nedosáhli jsme svého maxima. Po tom, co se stalo minulý rok, jsem převzal jinou odpovědnost jak já, tak celý tým. Pokud by vše pokračovalo správným směrem, chci zůstat u týmu ještě dlouhou dobu.“

Mexický závodník přiznal, že již dříve obdržel nabídky od jiných týmů, prioritou pro něho ale zůstává Racing Point. „Během několika posledních let jsem vždy uzavřel roční kontrakt. Vždy jsem se rozhodl zůstat u mého aktuálního týmu, přiznávám, že jsem měl nabídky i od jiných stájí, ale mojí prioritou je zůstat tady. Pokud se mi to podaří, budu potěšen, jestli ne, uvidíme co bude dál,“ uzavírá Pérez.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Pokud Pérez nebude moci bojovat o stupně vítězů, raději skončí”

  1. Lukáš Štěrovský napsal:

    Máš recht, díky FandaF1. 😉

  2. FandaF1 napsal:

    V článku máte napísané, že Pérez pôsobí v tíme Racing Point, predtým Force India, už 4 sezónu, ale mne sa vidí, že Pérez jazdí za tento tím od roku 2014, čo je 6 sezón.

Napsat komentář