Pokud Gasly nevystřídá Péreze, Red Bull o něj přijde

Pierre Gasly se po svém sesazení z Red Bullu osvědčil v AlphaTauri. Francouzovi se s malým italským týmem z Faenzy v průběhu let podařilo získat několik podiových příček a v roce 2020 dokonce vyhrát závod. Velkého zlepšení si všimli i velcí pánové u hlavní stáje Red Bull, kteří připouští možnou budoucí spolupráci.

Štítky: Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 1. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Pierre Gasly se u Red Bullu objevil v roce 2019, když nahradil Daniela Ricciarda. Bohužel, mladý a silně motivovaný Gasly ani zdaleka nedosahoval výsledků, které se od něj očekávaly. V půlce sezony se Francouz stěhoval zpět do Toro Rosso (dnešní AlphaTauri).

Od té doby jsme ale svědky ‚nového‘ Gaslyho. Francouzský závodník se v malém týmu uklidnil a brzy začal podávat silné výkony. V roce 2020 dokázal pilot AlphaTauri vyhrát Velkou cenu Itálie a rok 2021 byl zatím nejlepším v Gaslyho kariéře.

Gaslyho zlepšení a silné výkony však vyvolávají zajímavou otázku – co s ním? Pravděpodobně ani samotný pilot nechce celou kariéru strávit ve středu pole s AlphaTauri, a tak se Gasly bude muset poohlížet po nových příležitostech.

Velmi hlasitě se hovořilo o Gaslyho budoucím angažmá u Alpinu a dávalo by to smysl, neboť Gasly je Francouz a Alpine je francouzský tým, tam je ale aktuálně plno a po odchodu Alonsa se dá očekávat, že vedle Ocona usedne nováček Oscar Piastri.

O budoucnosti mladého závodníka se vyjádřil také Gerhard Berger, podle které by si Gasly zasloužil druhou šanci u Red Bullu. Poradce rudých býků Helmut Marko, který rozhoduje o jezdeckých sestavách, s Bergerem souhlasí.

„Gerhard se nemýlí. Aktuálně tu máme ale i Checa, který jezdí dobře, v týmu ho máme rádi a velmi rychle mezi nás zapadl. Musíme tedy porovnat výsledky těchto dvou kluků a uvidíme, co přinese blízká budoucnost.

Pierrovi na konci roku 2023 končí smlouva a pokud mu do té doby nebudeme schopni zajistit dobré místo a auto, je velmi pravděpodobné, že o něj přijdeme. Myslím si ale, že by to byla opravdu velká škoda a nechceme, aby se to stalo,“ prohlásil Marko.

Pokud by ale Gasly s Red Bullem skutečně skončil, kam by mohl jít? Už vloni se objevily různé spekulace, které Francouze dávaly dohromady s Mercedesem a když v zimě nebyla jasná budoucnost Lewise Hamiltona, spekulace se jen utvrdily.

Nové zprávy však nabádají k možné spolupráci Gaslyho s McLarenem, kde by opět nahradil Daniela Ricciarda a závodil by s Landem Norrisem, který ve Wokingu má dlouhodobou smlouvu. Nezbývá než čekat, co nadcházející léta přinesou.