Red Bull se musí zlepšit, pokud si chce udržet Verstappena

Max Verstappena naznačil, že pokud Red Bull v příštím roce nepřijde s rychlejším vozem, jeho setrvání u týmu bude nejisté – přestože má platnou smlouvu až do roku 2019.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Nizozemec už dříve vyjádřil svoji frustraci z výsledků Red Bullu v letošním roce. Ten výkonnostně zaostává za Mercedesem i Ferrari, navíc Verstappena tráví vysoká technická nespolehlivost jeho monopostu.

Přestože šéf Red Bullu Christian Horner, který nevěří spekulacím o Verstappenově odchodu, ujišťuje, že rakouská stáj může do konce roku pravidelně porážet Ferrari, mladý pilot tak optimistický není – co se týče formy týmu i možného setrvání u Red Bullu pro nadcházející roky.

Verstappen má smlouvu do konce roku 2019, přičemž není známa klauzule umožňující dřívější odchod. „Vždycky jsem říkal, že není důvod k odchodu, když budu mít konkurenceschopné auto,“ prozradil novinářům Verstappen během víkendového závodu DTM na Zandvoortu, který navštívil. „Teď nejsme tam, kde bychom chtěli. To ale neznamená, že se hned musíte vzdát. Musíte tvrdě pracovat.

Podle Hornera může Red Bull pravidelně porážet Ferrari

Ale po dvou třech letech bez zlepšení, to už by byl jiný příběh. Pracujeme tvrdě, abychom se zlepšili, ale po dalším roce uvidíme, co se bude dít v budoucnu,“ narážel Verstappen na možnou změnu působiště.

Hlavním problémem podle Nizozemce zůstává pohonná jednotka Renault, která nabízí menší výkon než konkurence. Navíc letos už francouzský výrobce žádné velké vylepšení neplánuje. „Upřímně je pro mě každý víkend trochu rozdílný, což mě překvapuje. Na tratích bez velkých rovinek jsme blízko, tak dvě nebo tři desetiny za prvním.

Na okruhu s pár rovinkami je to o něco více, takže nevím, co čekat od nadcházejících závodů. Bude dost těžké bojovat s Mercedesem a Ferrari. Každý víkend je to mezi nimi jiné. Očekávám silný Mercedes ve Spa, a to kvůli pohonné jednotce, která je stále nejlepší v celém pole. Ale bude to těsné.

My se také snažíme o další vývoj, ale to dělají všechny týmy. Takže se musíme ujistit, že to uděláme o trochu rychleji a samozřejmě lépe. Oproti ostatním toho z hlediska pohonné jednotky už moc nebude, takže se musíme ujistit, že s vozem jdeme správným směrem,“ dodal Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář