Pokud chce Ferrari titul, musí změnit mentalitu – po vzoru Mercedesu

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene prohlásil, že Ferrari se musí víc přiblížit Mercedesu ohledně vnímání jednotlivých úspěchů během celé sezony. Pole position či výhry by neměly být extrémně oslavovány, ale brány jako samozřejmost. Hledět by se mělo hlavně na celkovou situaci v šampionátu.

Štítky: Ferrari Maurizio Arrivabene Zveřejněno 14. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Mercedes si v roce 2017 připsal dvanáct výher, což je jeho „nejslabší“ výkon od zavedení motorů V6. I tak ale pohodlně zvítězil před Ferrari (pět vítězství), které se navíc ve druhé půlce roku radovalo jen jednou. A právě v tom je tak trochu „zakopaný pes“, alespoň podle šéfa Scuderie Maurizia Arrivabeneho.

„Myslím, že jedna z nejsilnějších stránek Mercedes, vyjma značky, kterou reprezentují, je organizace týmu a také jejich zvyk vyhrávat. Někdy získáte pole position a je to velká událost. Jenže něco takového se musí stát zvykem, ne ojedinělou událostí. To je to, co mám na mysli zvykem vyhrávat. Ať už je to vítězství, stupně vítězů nebo pole position, nesmí to být vnímáno jako událost.

Musí to být přirozený výsledek práce, kterou děláte. V tomto ohledu mám vůči týmu spoustu respektu; víme, na čem musíme do budoucna zapracovat. Samozřejmě, že počet pole position a tak je důležitý, ale nejdůležitější je šampionát. Dobrá čísla, která teď máme, vypovídají o celkově slušné práci týmu, ale ve skutečnosti nejsme schopni vyhrát titul, a tak to není dost. Příští rok na to musíme víc tlačit, zlepšit se,“ prohlásil Arrivabene.

Diskuse k článku

Napsat komentář