Pokud budu dělat tohle, titul si nezasloužím

Charles Leclerc vedl Velkou cenu Francie. Poté ale Monačan udělal chybu a sám se vyřadil ze závodu. Pilot Ferrari krátce po závodě uvedl, že pokud budou další neomluvitelné chyby pokračovat, letošní titul mistra světa si nezaslouží.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 25. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Monačan kontroloval tempo v prvních fázích závodu – dobře odstartoval a statečně se bránil před dotírajícím Maxem Verstappenem. Naděje zhasly v 17. kole, když Leclerc v jedenácté zatáčce ztratil kontrolu nad vozem a skončil v bariéře.

Původně pilot Ferrari obviňoval špatně fungující plynový pedál. Poté al převzal veškerou vinu na sebe. „Ztratil jsem kontrolu nad autem. Určitě se na to podíváme s inženýry, ale myslím si, že to byla jen má vina. Chtěl jsem až příliš.

Snažil jsem se získat nějaký čas. Možná jsem vjel do špatné závodní stopy, ve které mi zadní část vozu ustřelila a bylo po všem. Je to má vina a pokud bude takové chyby dělat dál, letošní titul si nebudu moci zasloužit.

Úroveň letošních závodů je opravdu vysoko. Máme velmi silné soupeře, kteří předvádí výkony na skvělé úrovni a myslím si, že i já předvedl několik skvělých výsledků. Pokud ale budu dělat chyby, body nezískám a tím nezískám ani titul mistra světa,“ uvědomuje si Leclerc.

Na začátku šampionátu byl Leclerc ve vedení o 46 bodů nad Verstappenem. Nyní pilot Ferrari na svého soupeře ztrácí už 63 mistrovských bodů a aby toho nebylo málo, pořád má Maranello jeden výrazný problém – spolehlivost.

I ve Francii potkaly pohonnou jednotku Ferrari problémy. Neštěstí se spolehlivostí sice nepostihlo hlavní stáj, ale zákaznický tým Alfu Romeo. Jen pár kol před koncem závodu musel odstoupit Guanyu Zhou. Italové tak zatím zdá se spolehlivostní problémy nevyřešili.

„Ztrácím hodně bodů. V Imole jsem jich ztratil 7 a teď nejspíš 25. Byli jsme tady opravdu dobří a rozhodně jsme měli na vítězství. Takže pokud na konci roku přijdu o titul o 32 bodů, bude hned vědět, kde jsem je ztratil,“ zakončil zklamaný Leclerc.