Pokud Alonso pojede v Le Mans, riskuje zranění, varuje Webber

Mark Webber, který po svém konci ve formuli 1 v roce 2013 závodil v šampionátu vytrvalostních závodů pro tým Porsche, nabádá svého dobrého přítele Fernanda Alonsa, aby raději nepokoušel štěstí v závodě 24 hodin Le Mans.

Štítky: Fernando Alonso Mark Webber Zveřejněno 10. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Alonso se netají tím, že by rád získal trojkorunu za vítězství v GP Monaka F1 (už splněno), 500 mil Indianapolis a 24 hodin Le Mans. To jen potvrdil svým loňským startem ve Staré cihelně. Že to Španěl myslí vážně i s Le Mans, dokazuje zase jeho letošního účast v závodě 24 hodin Daytona, který se uskuteční na konci ledna.

Mark Webber ale Alonsovi doporučuje, ať se do Le Mans raději nepouští. „Je to chyba, jsou to dvě úplně odlišné disciplíny. A obě vyžadují mnoho mentální síly. Pokud závodíte v F1, nemůžete připustit žádné rozptýlení. A to říkám po několika sezonách v Le Mans. Kdybych byl Fernandem, neudělal bych to.“

Na druhou stranu, takový Nico Hülkenberg v roce 2015 Le Mans vyhrál. „Jenže působil v druhořadém týmu F1. To je úplně jiná úroveň tlaku. V Le Mans jel zase s top týmem, což vše také podstatně zjednodušilo. Fernando se buď rozhodne pro Le Mans a plně se na něj zaměří, což znamená tři týdny práce, ve kterých zapomene na zbytek roku, nebo bude riskovat zranění.

Le Mans vyžaduje velmi silné psychické odhodlání. Aby všemu správně porozuměl, je myslím dobře, že Fernando nejprve zkusí Daytonu. Získá všechny potřebné informace, které potřebuje. Jsem si jistý, že se pak rozhodne správně,“ věří Webber.

Diskuse k článku

Napsat komentář