Pátek v Kanadě: Red Bull a Ferrari tradičně na špici

Formule 1 se po třech letech vrátila do Kanady. Páteční program ovládl obhájce titulu mistra světa Max Verstappen, Ferrari je ale velmi blízko… podobně blízko si jsou i týmy ze středu pole. Pátek naštěstí ani jednou nenarušily červené vlajky.

Štítky: GP Kanady Zveřejněno 18. 06 2022 — Vašek Štěpánek

První šedesátiminutovka v Montrealu proběhla hladce. Trénink nenarušily ani jedny červené vlajky a ani žádné nehody. O největší pozdvižení se postaral Esteban Ocon, v jehož brzdě se zasekla igelitová taška a způsobila jezdci Alpinu nemalé škody.

Po návštěvě svých mechaniků se Ocon vrátil na trať. Předčasně musel své snažení v FP1 vzdát Lando Norris na McLarenu, který zajel do své garáže a kvůli technickému problému už nevyjel. Zatím není jasné, o jakou poruchu se jedná a co ji způsobilo.

Tempo již tradičně udávalo Ferrari s Red Bullem. Nejrychlejším ze všech byl Max Verstappen před Sainzem a Alonsem. Dvojnásobný šampion v Alpinu tak dostatečně prokázal zajímavé tempo své modro-růžové rakety, která opět létá na rovinkách.

Yuki Tsunoda v Kanadě nasadí nové komponenty pohonné jednotky. Japonec tak bude do nedělního závodu startovat z konce pole bez ohledu na to, kolikátý skončí v kvalifikaci. Otázkou je, zda pilota AlphaTauri během zítřejší kvalifikace vůbec uvidíme.

Také druhý volný trénink v Kanadě měl poklidné tempo. Jezdci se opět vyhnuli incidentům na trati, v boxech ale bylo k vidění několik nebezpečných vypuštění aut na trať. Situace by se ale dále kromě možného napomenutí řešit neměla.

Valtteri Bottas opět ctil svou tradici a v FP2 jej potkal další technický problém. Pilot Alfy Romeo tak v druhé šedesátiminutovce odjel jen tři kola a zůstal bez času. Tradice se dodržovaly také na čele startovního pole – vpředu byl opět Red Bull a Ferrari.

Vítězem druhého tréninku se stal Max Verstappen, Nizozemec je v Kanadě zatím suverénní, ale Ferrari se přibližuje. Druhý Leclerc na vítěze FP2 ztratil necelou desetinu sekundy a tvoří se nám zde tak další prostor pro velkou bitvu.

Podle očekávání to vypadalo také ve středu pole, který je až extrémně vyrovnaný. Od čtvrtého do osmého místa se umístil jezdec jiné stáje – započal ji Vettel před Alonsem a zakončil Norris, jehož druhý trénink už byl bez komplikací.