Pojedou se velké ceny v Mugellu a Soči. Co dál?

Formule 1 chystá velkou oslavu 1000. startu Ferrari ve formuli 1 v podobě Velké ceny Toskánska na okruhu Mugello. Potvrzen byl také závod v ruském Soči, na kterém by se mohli objevit také diváci. Kalendář potvrzených velkých cen se rozrostl na deset. Potvrzení dalších se očekává v budoucnu. Jaké závody to ale mohou být?

Štítky: 2020 GP Ruska GP Toskánska Zveřejněno 11. 07 2020 — Tomáš Richtr

Jako stabilní se jeví plán uzavřít sezonu v polovině prosince Velkou cenou Abú Dhabi, které by předcházely dva závody v Bahrajnu. Jaké velké ceny umístit do října a listopadu, o tom se intenzivně jedná. Americký kontinent je velmi problematický kvůli intenzivnímu šíření pandemie – nejspíš tak padají velké ceny v USA, Mexiku a Brazílii. Velká cena Kanady je složitá kvůli rychle přicházející silné zimě.

Před asijskou částí, kde se pořád jedná o závodech v Číně a Vietnamu, by se formule 1 mohla vrátit do Evropy. Největším favoritem je portugalské Portimão na okruhu Autódromo Internacional do Algarve.

Potvrzených deset závodů a pravděpodobné tři velké ceny na konci listopadu a v prosinci tvoří třináct závodů. Formule 1 tak potřebuje ‚vymyslet‘ tři závody pro období říjen a listopad, aby se dostala na nutnou úroveň šestnácti velkých cen kvůli televizním společnostem, kterým by pak nemusela F1 uznávat slevy. Její manévrovací prostor je tak velmi slibný.

OSN zdůrazňuje naléhavou potřebu řešit dopad těžebních prací na přírodu