Podle šéfa McLarenu se F1 vrací ke kořenům

Eric Boullier si současně nemyslí, že by návrat k motorům V8 něčemu pomohl.

Štítky: 2017 McLaren Zveřejněno 8. 09 2015 — Josef Nekvinda

Šéf McLarenu Eric Boullier je přesvědčen, že změny v pravidlech, kterou jsou chystané na sezonu 2017 vrátí formuli 1 blíže svým kořenům.

Vedení formule 1 plánuje sérii opatření, jako například širší auta, zadní pneumatiky, menší vliv aerodynamiky, různá elektronická omezení, úpravy na motorech, která by měla udělat dojem z F1 atraktivnější. Ačkoli se dá těžko odhadovat přesný dopad, například šéf McLarenu Eric Boullier nezakrývá nadšení.

„Jsem nadšený, protože to vypadá, že se formule 1 opět vrátí ke svým původním kořenům. Víte, náš sport prochází mohutným, dennodenním vývojem, ale někdy je prostě dobré toto všechno resetovat a uvést do původního stavu.

Prvně musíte dosáhnout toho, aby piloti byli šťastni, že tu mohou být. Musíte z toho udělat největší závodní atrakci na světě, o které každý mladý závodník sní. Pokud se nám toto povede, dokážeme přivést ty nejlepší piloty a uděláme show, kterou na druhou stranu budou milovat i fanoušci,“ řekl  Boullier. „Lidé si již zvykli na šestiválcové motory a nemyslím si, že by nám návrat k původním V8 výrazně pomohl. Vzpomínám si, když mi bylo 20, poprvé jsem viděl závod formule 1 a to, co mě doopravdy nadchlo, byla rychlost s jakou se závodníci po trati pohybovali a jak dokázali rychle brzdit. To je to, co fanouškům chybí,“ uzavřel Boullier.

Diskuse k článku

Napsat komentář