Podle Hornera může Red Bull pravidelně porážet Ferrari

Šéf Red Bullu Christian Horner svému týmu věří a myslí si, že by se ve zbytku sezony mohl umisťovat před Ferrari, které začíná na Mercedes na čele Poháru konstruktérů lehce ztrácet.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 20. 08 2017 — Šimon Trantina

Red Bull začal sezonu velmi rozpačitě a ač byl od začátku třetím nejlepší týmem, ztráta na čelo byla propastná a mnohem větší než loni. Podobně však jako v minulém ročníku se týmu z Milton Keynes podařilo v průběhu sezony učinit velký krok kupředu a stávat se závod od závodu konkurenceschopnějším.

Vzhledem k předsezónním nadějím na boj o oba dva tituly je po jedenáctém závodě sezony ztráta 173 bodů na Mercedes a 134 na Ferrari velkým zklamáním. Christian Horner se však na zbývajících devět závodů roku dívá optimisticky a doufá, že by se stáj rakouského výrobce energetických nápojů mohla výkonnostně dostat alespoň před Scuderii Ferrari.

„Co se týče šampionátu, ztráta na Mercedes a Ferrari je moc velká na to, abychom ji mohli stáhnout. Chtěl bych ale, aby se nám podařilo porazit Ferrari alespoň ve druhé polovině sezony. Naším realistickým a agresivním cílem je ve zbývajících závodech útočit na pódiové příčky, i ty nejvyšší,“ říká Brit.

Podle Hornera se Red Bull neustále zlepšuje od Velké ceny Španělska, kdy Daniel Ricciardo sice dojel třetí, na vítězného Lewise Hamiltona však v cíli ztrácel více než 70 sekund. Tým se navíc prý potýkal s problémy se aerodynamickým tunelem, který poskytoval zavádějící výsledky.

„K vyřešení problému je potřeba jej rozebrat a analyzovat. Pánové z našeho technického týmu odvedli dobrou práci, zhostili se toho velmi rychle. Pak ale několik týdnů nebo měsíců trvá to vyřešit a za tu dobu už je prvních několik závodů pryč. Bylo to v podstatě až v Barceloně, kde se nám podařilo představit takový nějaký balík, který řešil tyhle problémy a teprve tehdy jsme se začali posouvat kupředu. Myslím, že jdeme správným směrem, od závodu ve Španělsku auto neustále vylepšujeme a budeme se o to snažit po celý zbytek sezony.“

Kvalifikační mód – jediný rozdíl mezi Red Bullem a Ferrari s Mercedesem

Diskuse k článku

Napsat komentář