FIA: Ocon neměl s Verstappenem bojovat, bylo to neakceptovatelné

Ředitel závodu nesouhlasí se soubojem Verstappena a Ocona. Ocon dostal během závodu penalizaci 10 vteřin stop and go kvůli kolizi s Verstappenem.

2 Štítky: Esteban Ocon FIA Max Verstappen Zveřejněno 12. 11 2018 — GPF1.cz

Whiting potvrdil, že Ocon mohl předjet Verstappena. Podle pravidel se jezdec smí vrátit do stejného kola, ale nesmí nikoho ohrozit.

„On opravdu mohl předjet Verstappena. Je to jasné, stalo se to v minulosti několikrát.“

Nicméně podle Whitinga se takový manévr musí obejít bez problému.

„Pochopitelně to musí proběhnout bezpečně. Musí to být čisté a bez souboje. Což znamená, že by neměl bojovat o předjetí.

Red Bull mohl předpokládat, že má Ocon lepší tempo. Zkrátka mohli nechat Ocona předjet. Zdá se, že si šli pouze za svým a trochu nepochopitelně se rozhodl bojovat. Což je totálně neakceptovatelné.“

Whiting odpověděl i na otázku, jestli záleželo na tom, zda to byl vedoucí muž závodu.

„Myslím si, že to není rozdíl. Je to o to horší, když je to lídr závodu.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “FIA: Ocon neměl s Verstappenem bojovat, bylo to neakceptovatelné”

  1. Mansell napsal:

    Tak ono Max jel riskantně, ale dle regulí se sice jezdec může vrátit do stejného kola, jenže nesmí přitom ohrozit jezdce bojující ve stejném kole jako první a to Ocon nedodržel a co se týče toho odstrčeni, já bych to taky moc neřešil, ale mám takový pocit, že existuje nařízení které zakazuje jezdci se takto chovat, to sice evím určitě, ale mám takový matný pocit

  2. palik8 napsal:

    Shrnu svůj pohled na věc: za prvé – od Ocona to možná bylo hodně riskantní, nicméně pokud byl rychlejší, měl právo předjet. Za druhé – Verstappen věděl, že s Oconem nebojuje a když viděl, že na něj útočí, měl jej prostě pustit. Za třetí – nevím, proč se tolik dělá povyk kvůli tomu pošťuchování v boxech. Kdyby mu Max dal pěstí, tak řeknu ano, to už je za hranou a měl by být potrestán. Ale trestat jej za tři odstrčení? Nevím, o co FIA jde. Když se porval Piquet se Salazarem nebo když Schumacher vyrazil na Coultharda, nikdo to tolik neřešil. Možná dostali napomenutí, to už nevím, ale nijak je to nezdiskreditovalo.

Napsat komentář