Podle dat Pirelli meziročně nejvíc zrychlil Sauber

Sauber má dobře vykročeno k tomu, aby brzy zapomněl na svoji špatnou loňskou sezónu, ve které nezískal ani jeden bod.

5 Štítky: Sauber Statistiky Zveřejněno 9. 03 2015 — Jan Pastorek

Sauber má dobře vykročeno k tomu, aby brzy zapomněl na svoji špatnou loňskou sezónu, ve které nezískal ani jeden bod.

V souvislosti s testy se nejvíce hovoří o předních týmech a hledají se favorité, ale čísla ukazují, že důvod k optimismu mají také u týmu Sauber, i když o pódiová umístění zřejmě bojovat nebudou.

Auto Motor und Sport získal od Pirelli data o jednotlivých týmech a směsích pneumatik, ze kterých vzešlo zajímavé srovnání.

Během loňského závodního víkendu v Barceloně měly týmy k dispozici střední a tvrdou směs. Když se jejich časy srovnají s časy z letošních testů, vyjde, že Mercedes zrychlil o 0,669 sekundy, Red Bull o 0,674, Ferrari o 1,457 a Williams o 1,623 sekundy. To platí pro tvrdé pneumatiky.

Na střední směsi byl Mercedes rychlejší o 1,051 sekundy, Ferrari o 1,937, Williams o 1,945 a Sauber o 2,167 sekundy.

V loňských pozávodních testech na Katalánském okruhu použily Ferrari a Sauber také měkké pneumatiky, a když srovnáme časy s letošním předsezónními testy, Ferrari bylo rychlejší 2,497 sekundy a Sauber o 2,901 sekundy.

Tato čísla potvrzují, že pro prvního v pořadí – Mercedes – jsou výkonnostní zisky nejtěžší, protože je nejblíž potenciálu techniky a pravidel. Potvrzují také, že hodně zrychlilo nejen Ferrari, ale také Williams. A konečně ukazují, že velkého zlepšení dosáhl Sauber.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Podle dat Pirelli meziročně nejvíc zrychlil Sauber”

 1. vocho67 napsal:

  Taky si myslím, že se budeme divit a to zejména v neděli.
  Pevně tomu věřím, F1 by to prospělo.

 2. Mivo1508 Mivo1508 napsal:

  No a pak si tipni na čas v kvaldě. 😀 :mrgreen:

 3. otas otas napsal:

  Zrychlit mezi sezonami bez podstatné změny pravidel o 2,5 – 3 vteřiny je neuvěřitelný progres, kterému nemůžu ani uvěřit. Každopádně sobotní kvalifikace ukáže pravdu a předpokládám, že její výsledky nás možná překvapí.

 4. Tomáš Richtr Tomáš Richtr napsal:

  Tak tohle jsou velmi zajímavá čísla.

 5. wrc.polo wrc.polo napsal:

  Wow, zdá sa že všetci zrychluju a distavaju medziročne viac z techniky a minimálnych technických zmien. Už sa teším ako bude vyzerať závodné rozloženie síl na začiatku roku a v polke sezóny.

Napsat komentář