Podle Alpinu nemá Ocon mistrovský potenciál, přesto dostal novou smlouvu

Výkonný ředitel Alpine Laurent Rossi nabídl velmi nízké hodnocení potenciálu Estebana Ocona a řekl, že nemusí být zaručený materiál na mistra světa. Francouz přes silný úvod roku aktuálně strádá.

Štítky: Alpine Esteban Ocon Laurent Rossi Zveřejněno 22. 07 2021 — Jiří Košta

Rossi přesto v Oconovi viděl dost na to, aby mu na začátku letošní sezony dal novou tříletou smlouvu. V žádném z následujících tří závodů se mu nepodařilo získat bod, ale s novým podvozkem, který mu zjevně lépe vyhovuje, skončil Ocon během poslední GP devátý.

Alpine již má ve svých řadách bývalého mistra světa Fernanda Alonsa, o kterém Rossi říká, že dělá vše pro to, aby ho zapojil i po sezoně 2022. Sám závodník říkal, že nevidí důvod, aby po příští sezoně skončil.

Rossi řekl, že 24letý jezdec je opravdu dobrý, má spoustu talentů, ale jeho potenciál zatím nebyl využitý. Zároveň si stojí za tím, že podpis Ocona je nulové riziko.

„Nemusí být zaručený materiál mistra světa. Koho ale lze takto nazvat? Momentálně není mnoho jezdců. Zároveň bych ho ale nenazval o nic menším jezdcem, než je Sainz nebo kterýkoli z takzvaných druhých jezdců špičkových týmů. Takže přinejmenším máme vynikajícího druhého jezdce a upřímně si myslím, že má vše, co je potřeba, aby se stal špičkovým jezdcem.“

Výkonný ředitel zároveň otevřeně říká, že chce vidět ve formuli 1 své juniory Zhou a Piastriho. Oba dva aktuálně závodí ve formuli 2, přičemž se jezdci perou o celkové prvenství v šampionátu.

BMW opouští od i3, promarnilo šanci být lídrem EV