Pódium nám do klína rozhodně nespadlo, říká Vettel

Němec ve službách Ferrari chválí strategické rozhodnutí svých inženýrů a podotýká, že třetí místo si tým tvrdě vybojoval. Räikkönenovi volba nevyšla.

2 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 5. 07 2015 — Tomáš Bohuslav

Němec ve službách Ferrari chválí strategické rozhodnutí svých inženýrů a podotýká, že třetí místo si Scuderie tvrdě vybojovala. Räikkönenovi volba nevyšla.

Po značnou dobu závodu udávaly na čele tempo monoposty týmů Williams a Mercedes, nakonec však oba piloty německé stáje na pódiu doplnil Sebastian Vettel z Ferrari, který dokonale využil nepříznivých povětrnostních podmínek, ve správný čas zajel pro přechodné pneumatiky a posunul se na bronzovou příčku.

„Není to vánoční dárek, nebyl to Santa, kdo na mě mával, abych zajel do boxů, nebyl to on, kdo mi řekl, ve kterém kole tam zajet,“ pronesl Vettel.

„Bylo to naše vlastní rozhodnutí, ale ne moc lidí to udělalo správně. Je to volba a tohohle jsme dnes dosáhli. Ano, bez deště bychom na pódiu nebyli, takže si myslím, že jsme zachovali klid, byli trpěliví a počkali (s přezutím), než začalo před koncem pršet pořádně.“

Co se týče celkové formy Scuderie během britské GP, tu už německý pilot ovšem tak kladně nehodnotil.

„Nebyl to pro nás příliš dobrý víkend. Čekali jsme, že budeme silnější. Byli jsme překvapeni rychlostí Williamsu jak v sobotu, tak v neděli. Sami jste mohli vidět, že to pro nás nebyl dobrý víkend, jelikož ztráta (na Mercedes) byla větší než v předcházejících závodech,“ dodal čtyřnásobný šampión.

V případě druhého pilota Ferrari Kimiho Räikkönena se již o tak úspěšný závod nejednalo. Fin doplatil na zrádné počasí a špatně načasované taktické rozhodnutí, nakonec skončil osmý.

„V úvodní části závodu jsme byli zaseknutí za Hülkenbergovou force indií, oni byli na rovinkách příliš rychlí a v místech, kde se předjíždět dá, jsme zase my nějakou rychlost postrádali,“ povzdychl si Iceman.

„Je to škoda, protože ovládání vozu bylo během celého závodu dobré a chování bylo rozhodně lepší než včera.“

„Když začalo hustě pršet, trať začala být velmi kluzká, zejména v zatáčkách 7 a 8, takže jsem se rozhodnul zajet do boxu pro přechodné pneumatiky, pak ale déšť ustal. Pravděpodobně jsem to rozhodnutí učinil o tři nebo čtyři kola dříve. Ale celkově vzato pro nás není tahle trať ideální, a je to něco, na čem musíme zapracovat,“ dodal Fin.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Pódium nám do klína rozhodně nespadlo, říká Vettel”

  1. otas napsal:

    Ha ha to jsem se zasmál… 🙄

  2. Variotek napsal:

    Upletli z hovna bič…

Napsat komentář