Podcast: Příběh legendárních Čechů, kteří otřásli světem okruhového motorsportu

Tohle je příběh vůbec největších českých hvězd okruhového motorsportu z dob jeho největší slávy. Je vyprávěn prostřednictvím právě vydané knihy uznávaného odborníka na motoristický sport Martina Straky. Motivem knihy je skutečnost, že závodníci Zdeněk Vojtěch a Břetislav Enge se právě v sezoně 1983 stali hvězdami mistrovství Evropy cestovních automobilů. Jejich sportovní i soukromé životy se změnily.

Štítky: Historie Podcast Video Zveřejněno 25. 05 2022 — GPF1.cz

Pro oba liberecké piloty to byl první krok k angažmá v továrním týmu BMW. Zdeněk byl vždy o něco napřed, a platilo to i tentokrát. Nikomu jinému se předtím něco takového nepovedlo. A to nejen z Československa, ale i z celého tehdejšího východního bloku. Oba měli v továrních bavorských barvách za kolegy jezdce formule 1. Zdeněk se v roce 1984 střídal například se Stefanem Johanssonem či s Marcem Surerem, Břetislav o dva roky později s Christianem Dannerem. Jejich závodnický um navázal na jedinečnou Elišku Junkovou, která v meziválečném období za volanty automobilů Bugatti okouzlila svět. Rozdíl je v tom, že zatímco tato drobná dáma dosáhla svých úspěchů v čase svobodné první republiky a za podpory svého bohatého muže Čeňka, liberecká dvojice si musela poradit se železnou oponou obepínající ČSSR a okolí.

Jestli vás bude bavit povídání s Martinem Strakem v nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo, tím spíš vás bude bavit samotná kniha! Najdete na běžných podcastových platformách, včetně Spotify.