Pod šéfem Ferrari se houpe židle. „Jsem ale v klidu,“ tvrdí Binotto

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto, kterému hrozí ztráta místa, je prý i přes nejasnou budoucnost klidný. Spekulace o jeho nahrazení označil za fámy.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 20. 11 2022 — Lukáš Štěrovský

Před víkendovou Velkou cenou Abú Dhabu italský list La Gazzetta dello Sport uvedl, že Binotto by měl v lednu příštího roku opustit svou funkci a na jeho místo by měl nastoupit šéf Alfy Romeo Frederic Vasseur.

V návaznosti na tyto zprávy vydalo Ferrari prohlášení, ve kterém se k těmto zprávám vyjádřilo a uvedlo, že jsou „zcela nepodložené“. Na sobotní ranní tiskové konferenci FIA Binotto prozradil, že po zveřejnění těchto zpráv měl rozhovor s předsedou představenstva Ferrari Johnem Elkannem, který se rozhodl vydat prohlášení.

„Když se tyto spekulace objevily, samozřejmě jsem si promluvil s Johnem Elkannem,“ řekl Binotto. „Otevřeně jsme diskutovali o tom, co je nejlepší způsob, jak postupovat dál. Rozhodli jsme se, že vydat prohlášení je možná nejlepší způsob, jak uzavřít veškeré spekulace.

Binotto, který je ve funkci šéfa stáje od roku 2019, kdy pozici převzal od Maurizia Arrivabeneho, dodal, že je důležité nenechat se rozptylovat fámami a zůstat nad věcí. „Rozhodnutí samozřejmě není na mně, ale jsem docela klidný.

Důvod, proč jsem uvolněný, je ten, že vždy vedu otevřené, upřímné a konstruktivní diskuse se svými šéfy, a to nejen o krátkodobém, ale i o střednědobém a dlouhodobém výhledu. Letos jsme měli několik vzestupů a pádů.

Teď nemáme nejrychlejší auto, ale myslím, že jsme dosáhli našeho hlavního cíle – vrátit se zpět do hry a být konkurenceschopní. Takže jsem uvolněný a soustředím se na práci s týmem pro rok 2023,“ uzavřel lodivod Scuderie.