Pascal Wehrlein se vrací do DTM

Pascal Wehrlein, který přišel o místo u týmu Sauber, se vrací do DTM, a to s týmem Mercedesu. Ten se neúspěšně snažil protlačit svého svěřence například do Williamsu. Zatím není jasné, zda jeho nabídka Wehrleinovi na pozici testovacího pilota v týmu Stříbrných šípů F1 zůstává platná.

Štítky: DTM Mercedes Pascal Wehrlein Zveřejněno 7. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Wehrlein vyhrál šampionát DTM na třetí pokus v roce 2015. Poté přestoupil do F1, kde nastupoval v týmech Manor a Sauber. Teď se Němec vrací do šampionátu cestovních vozů, když o své místo přišel ve prospěch juniora Ferrari Charlese Leclerca. „Na DTM mám fantastické vzpomínky, nejen díky vítězství v roce 2015, ale také díky silnému týmovému duchu a mnoha hezkým zážitkům,“ tvrdí Wehrlein.

„DTM jsem během svojí štace v F1 pečlivě sledoval a navštívil jsem i nějaké závody. Hodně věcí se ale od mého posledního závodu v Hockenheimu 2015 změnilo. Mám ale rád výzvy a nemohu se dočkat, až poprvé vyjedu na dráhu s novým vozem. Už aby začaly testy,“ přeje si německý jezdec.

Pro Mercedes se bude jednat o poslední sezonu v šampionátu, než přestoupí do formule E. Wehrlein bude mít za týmové kolegy Paula di Restu, Garyho Paffeta, Lucase Auera a Edoarda Mortaru. Wehrleinův návrat mimo jiné znamená, že v DTM bude během sezony 2018 soutěžit hned sedm šampionů této série.

Mercedes nabízí Wehrleinovi pozici testovacího jezdce

Diskuse k článku

Napsat komentář