Po závodě v Bahrajnu došlo i na urážky

Proč Max Verstappen nedokončil Velkou cenu Bahrajnu? Protože jeho manévry jsou hloupé a nemá respekt. Vítejte ve světě Lewise Hamiltona.

3 Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 8. 04 2018 — Václav Vohýnek

Byl to možná nejdrsnější souboj po startu závodu v Bahrajnu. Hamiltonovi se z devátého místa moc nedařilo, a tak se zezadu přiřítil Max Verstappen a začal se cpát vedle něj do zatáčky. Moc místa tam nebylo, jejich vozy se střetly koly a nakonec se střetl i karbon na Hamiltonově mercedesu s pneumatikou na red bullu Verstappena. A guma to nevydržela. Ale nebyla to jen tahle guma, podle Hamiltona seděla druhá za volantem.

Úřadující mistr světa si nikdy moc nebral servítky. A nebylo tomu tak ani tentokrát. Začalo to hned po projetí cílem. Když Lewis Hamilton na obrazovce sledoval, jak došlo k jeho kolizi s Maxem Verstappenem, mladého Nizozemce označil výrazem „dickhead“. Co to znamená? Dick je mužský pohlavní orgán a head je hlava. Výraz se dá přeložit jako blbec, nebo taky trochu vulgárnějí. Vyberte si.

Později, v rozhovoru s médii byl už Hamilton méně ostrý a více diplomatický. Přesto Verstappena nešetřil. „Jeli jsme do zatáčky spolu a jednoznačně to byla zcela zbytečná kolize. Mezi jezdci by měl být určitý respekt, ale to nebyl tento případ.“

„Dickhead“ není podle Hamiltona moc chytrý jezdec. I vzhledem k tomu, kdy se kolize odehrála, tedy na konci prvního kola, šlo o zcela zbytečnou akci. „Bylo to od něj hodně hloupé, protože nedokončil závod. A samozřejmě, v poslední době to od něj není jediná taková zbytečná chyba.“

Maxův otec Jos Verstappen nikdy nebyl tak rychlým a oceňovaným závodníkem jako jeho syn. Měl však pověst poněkud nevyrovnaného a nevyzpytatelného jezdce i člověka, kterému je lepší se vyhnout. Max by se měl snažit, aby se do podobné pozice nedostal také on.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Po závodě v Bahrajnu došlo i na urážky”

 1. jyrki napsal:

  Lewis ma tentokrat uplnou pravdu. Maxe by mohl Red Bull vratit do Toro Rosso, jako sveho casu Kvyata, aby dozral.

 2. Mitchell88 napsal:

  Lewis pouze reagoval na Maxovu kritiku na jeho osobu. Nevidím v tom nic zvláštního

 3. krakra napsal:

  Co Max? – Byl to jenom a pouze závodní incident, nic zvláštního!
  Lewis by si měl začít dávat pozor na pusu.

Napsat komentář