Po usednutí do Alpinu Gasly pochopil: Úplně jiná filozofie týmu

Po první jízdě s vozem Alpinu, kam přestoupil z AlphaTauri, Pierre Gasly tvrdí, že ví, proč francouzský tým letos skončil na slušném čtvrtém místě v Poháru konstruktérů.

Štítky: Alpine Pierre Gasly Zveřejněno 25. 11 2022 — Lukáš Štěrovský

„V Abú Dhabi jsem absolvoval pouze jeden den, ale rozhodně jsem dokázal vypozorovat některé velmi významné přednosti tohoto vozu a jeho potenciál. Čtvrtí neskončili jen tak bezdůvodně,“ ví Francouz.

„Nejde jen o balíček a vůz, ale i o to, jak funguje celý tým. Inženýři, jejich úvahy, filozofie, to vše mě zatím velmi potěšilo,“ tvrdil Gasly, než se vytasil s konkrétnějším tvrzením.

„Vůz Alpinu má velkou přilnavost na přední nápravě, je citlivých v pomalých zatáčkách, což bylo něco, na čem jsem letos hodně pracoval. Je samozřejmě otázkou, jaký vliv na to měly nové pneumatiky, které jsme testovali, ale údajně se moc neliší od těch, se kterými jsme jezdili po celý rok.

Auto mi zatím dává, co chci. Samozřejmě i zde je prostor pro zlepšení, ale už teď je rozhodně cítit, že to je rychlý vůz. Což mě ale vůbec nepřekvapilo,“ potvrdil Pierre Gasly.