Po třetím dni testů nejrychlejší Bottas před Vettelem. Mladíček Stroll znovu havaroval

Po odpoledni, a tedy i středečním programu, se dá říci, že s tím, jak testy postupují směrem k závěrečnému dni, daří se vesměs všem týmům nacházet správná řešení problémů. Doložit to lze případem McLarenu, jenž v součtu obou předchozích dní odjel pouhých 69 kol, kdežto ve středu to bylo kol 72. I nadále se ve skvělém světle…

1 Zveřejněno 1. 03 2017 — Josef Nekvinda

Po odpoledni, a tedy i středečním programu, se dá říci, že s tím, jak testy postupují směrem k závěrečnému dni, daří se vesměs všem týmům nacházet správná řešení problémů. Doložit to lze případem McLarenu, jenž v součtu obou předchozích dní odjel pouhých 69 kol, kdežto ve středu to bylo kol 72. I nadále se ve skvělém světle a bez sebemenších problémů prezentuje Ferrari, jehož vůz byl dnes v rukou Sebastiana Vettela, který s ním odkroužil 139 kol. V tomto tempu mu sekundoval pouze Marcus Ericsson ze Sauberu a společnými silami jej předstihli jezdci Mercedesu.

Problémy se naopak nevyhýbají Williamsu. Lance Stroll i během svého druhého španělského vystoupení v průběhu odpoledního programu havaroval. Jeho vůz byl s notnými poškozeními převezen do garáže, odkud už se zpět na dráhu nevydal. S technickými problémy se naopak potýkaly oba týmy spadající pod Red Bull.

Co se časů týče, změn se v průběhu odpolední sekce příliš neudálo. Vallteri Bottas zůstal v čele, avšak za něho se vyšvihl Sebastian Vettel, který zaostal o pouhou čtvrt sekundu, nicméně svůj čas zajel na tvrdší sadě pneumatik. Spokojený po středečních jízdách může být Renault – oba jeho vozy odjezdily slušný počet kol a s časy se vešly do první pětky.

Výsledky třetího dne testů:

Dopolední část

Dopolední sekce třetího dne testů byla v režii dvou ústředních jmen – Ferrari a Mercedesu. Valtteri Bottas spolu s tím stanovil nový nejrychlejší čas testů. Klidnou pasáž narušil jen výlet mimo trať Jolyona Palmera a o rozruch v pit lane se zase postaral svou přítomností Nico Rosberg.

Středeční ráno přítomné na okruhu Catalunya přivítalo poněkud chladnějším počasím, stejně jako v případě předchozích dvou dní. Možná i proto průběh dopolední části třetího dne barcelonských testů chvílemi vykazoval letargické symptomy. Novinářům proto přišla vhod návštěva současného mistra světa Nika Rosberga, jenž se ukázal v garáži Mercedesu a následně s nimi prohodil i pár vět, kde pochválil prozatímní přístup Liberty Media.

První týden testů jsme sledovali obrazem – podívejte se na záznam

Pak už se ale o slovo přihlásili současní závodníci. Na ranní nedůslednost při zahřívání pneumatik doplatil po zhruba půl hodině jízd Jolyon Palmer a svůj vůz nejprve roztočil a následně odstavil ve štěrkové zóně v zatáčce číslo 3. Na chvíli tak došlo k přerušení testů. Nicméně šlo o jediný incident podobného charakteru v dopolední části.

V době předobědové rovněž kterýkoli z týmů nepostihly ani žádné větší technické potíže, proto celý průběh byl plynulý a všichni dnešní účastníci se přehoupli přes hranici dvaceti odjetých kol. Z perspektivy časů už bylo dění daleko rozmanitější. Na špici se povětšinou přetahovali Valtteri Bottas a Sebastian Vettel. Finský pilot nakonec ukrojil z časomíry největší porci sekund a stanovil na ultra-měkké sadě pneumatik nejrychlejší čas o hodnotě 1:19.705, kterým zároveň překonal čas z loňské kvalifikace o více než dvě sekundy.

Výsledky dopolední části třetího dne testů:

Zdroj: F1.com

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Po třetím dni testů nejrychlejší Bottas před Vettelem. Mladíček Stroll znovu havaroval”

  1. Rendy napsal:

    Snad už McLaren vyřešil problémy, zítra testne mokré gumy a doufám, že v dalších testech už budou zajíždět i lepší časy.

Napsat komentář