Po Silverstonu zajel šéf Ferrari za Leclercem do Monaka na pokec

Události ze závodu na Silverstone měly u Ferrari větší dohru, než se mohlo na první pohled zdát. Šéf stáje Mattia Binotto dokonce navštívil svého pilota Charlese Leclerca v Monaku, kde žije.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 10. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

„Jsou věci, které jsme mohli udělat lépe, protože jsme v určité fázi byli první a druzí a skončili jsme první a čtvrtí.“ Tak Charles Leclerc komentoval už v dějišti Grand Prix Rakouska průběh předchozího závodu, kde Ferrari vinou taktického selhání přišlo o skoro jistý double.

To bylo mírnější prohlášení oproti tomu, jaké Leclerc pronesl do vysílačky přímo po závodě, po kterém kritizoval rozhodnutí stáje nechat ho na tvrdé a opotřebované sadě, zatímco Carlos Sainz si po přezutí na nové měkké gumy dojel pro pohodlné vítězství.

„Víme, kde jsme udělali chyby, a doufám, že z toho ponaučíme. Já osobně nemohl udělat nic jinak. Ale už jsme jako tým pár věcí ohledně komunikace v průběhu závodu změnili,“ prohlašoval Leclerc v Rakousku.

Stalo se tak poté, co byl jeho šéf Mattia Binotto spatřen v Monaku, kde měl podle médií zřejmě vyčinit Leclercovi za jeho komentáře, které vedly k interním rozbrojům ve Ferrari. Obojí ale závodník uvedl na pravou míru: „Tým je neuvěřitelně jednotný. Ale je pravda, že se na mě Mattia po Silverstone nejprve zlobil.

V Monaku mě ale navštívil, protože se chtěl ujistit, že jsem v pořádku, není to nic neobvyklého,“ řekl Leclerc, který nedávno přišel o vedení v šampionátu. „Mattia mě pozval na večeři. Děláme to tak vždycky. Posledních pět závodů pro mě bylo těžkých a já si od všeho potřeboval trochu odpočinout,“ vysvětluje důvody setkání se svým šéfem.