Po nevinné kolizi potřeboval Nicholas Latifi ochranku

Nicholas Latifi si v závěru loňské sezony zahrál jednu z hlavních rolí v boji o titul, ale asi ne tak, jak by kanadský závodník zrovna doufal. V důsledku toho se Latifi stal terčem velké až neúnosné kritiky. Williams nyní popsal, jak svému pilotovi pomohl.

Štítky: Jost Capito Nicholas Latifi Williams Zveřejněno 17. 02 2022 — Vašek Štěpánek

V závěru Velké ceny Abu Dhabí 2021 svedl Latifi souboj s Mickem Schumacherem. Kanaďan svůj vůz ale nezkrotil, udělal chybu a jen pár kol před cílem závodu narazil do zdi. Tato nehoda zapříčinila výjezd dnes již nechvalně známého Safety Caru.

Právě procedura za zpomalovacím vozem se ukázala být rozhodujícím faktorem v souboji o titul mistra světa mezi Hamiltonem a Verstappenem. Díky vyjetí Safety Caru se ze šampionské trofeje nakonec radoval pilot Red Bullu.

Tragickou postavou se ale rázem stal Nicholas Latifi. Pilot Williamsu se na nějakou dobu stáhl ze sociálních sítí, neboť jej zaplavila vlna vulgárních výrazů a v některých případech i výhružky smrti, což je naprosto neakceptovatelné.

Psychickou odolnost u svého pilota kvituje také šéf stáje z Grove Jost Capito. Němec uvedl, že jej překvapila Latifiho vyspělost a schopnost snášet nehezké komentáře. Autory těchto textů Capito označil za ‚lidské hyeny‘ a také popsal, jak Williams stál při Latifim v těžkých chvílích.

GM potvrzuje příchod elektrického Silverada

„Myslím, že to, co se Nicholasovi přihodilo je naprosto nepřijatelné a nebojím se toto chování označit za lidský hyenismus. Je těžké v takových chvílích dát jezdci více než jen psychickou podporu, ale byl to jediný nástroj, kterého jsme mohli využít.

Řekl bych, že jsme mu dali dostatek sebejistoty v tom, že neudělal nic špatně. On (Latifi) jen závodil a při závodech se mohou stát i tyto věci. Je to naprosto v pořádku a Nicholas skutečně nic špatného neudělal.

Podle mého názoru jsme mu právě tímto dali dostatek důvěry na to, že i on sám je přesvědčen, že neudělal nic nelegálního. Je to závodění a přesně to také v daný okamžik dělal,“ brání svého svěřence šéf týmu Capito.

Hlava Williamsu také prozradila, že během Latifiho ‚sociálního detoxu‘ tým záměrně nesdílel obsah s kanadským závodníkem. Stáj nechtěla s Latifim uveřejnit fotografii na sociálních sítích, dokud nebyl samotný jezdec připraven se znovu ukázat na scéně.

„Nicky se stáhl ze sociálních sítích a my to naprosto respektovali. Internet umí být skutečně zlým místem a potřeboval si od toho všeho jednoduše odpočinout. Je to naprosto v pořádku, člověk se občas musí uzamknout a nic neprezentovat.

My jsme ho (Latifiho) bezmezně podporovali. Zapůsobilo na mě, jak moc je psychicky zdravým člověkem a brzy se vrátil. Byl to důležitý moment pro nás pro všechny, a právě tyto aspekty jsou Williams,“ dodal Capito na závěr.