Po loňském trapasu se vrací klasický formát sezónních ohlédnutí

Pokud patříte mezi fanoušky, kteří sbírají oficiální sezonní ohlédnutí (tzv. official season review) na DVD či Blu-ray, máme pro vás dobrou zprávu. Pro letošní rok se totiž výrobce těchto ohlédnutí, britská firma Duke Video, rozhodla vrátit k oblíbenému klasickému formátu svých review.

Štítky: F1 2019 Zveřejněno 30. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

O co jde? Sezónní ohlédnutí už dlouhou řádku let byla koncipována tak, že nabídla to nejlepší z daného závodu s (anglickým) komentářem, který vysvětloval dění na trati ve srozumitelném kontextu, takže závod a potažmo celá sezona působily vlastně jakýsi příběh. Nechyběly ani on-board záběry, rozhovory ze zákulisí… zkrátka exkluzivní materiály o celkové délce zhruba čtyř hodin.

Pro loňský rok se ale Duke Video bůhvíproč rozhodlo pro změnu. Obsah review z roku 2018 osekalo tak, že zbyla v podstatě jen několikaminutová ohlédnutí za závody, která jsou k dispozici na oficiálním youtubovém kanále F1, s původním živým komentářem, který tak logicky diváka nemohl zcela zasvětit do děje. Výsledkem bylo zredukování obsahu co do kvality i délky (zhruba na polovinu), avšak za stejnou cenu v přepočtu cca 500 korun u nosiče DVD.

Není tak divu, že fanoušci se cítili podvedeni, což také dali komentáři na sociálních sítích Duke Video najevo. Firma ale už pro oficiální ohlédnutí za sezonou 2019 chystá nápravu, jak oznámila ve svém posledním katalogu. Vedení F1 (či držitelé marketingových práv) sice nic takového nepotvrdili, ale s ohledem na minulost Duke Video a její důvěryhodnost lze tušit, že mezi subjekty už existuje smlouva – jinak by si společnost nedovolila o chystaném návratu do věcí starých kolejí informovat.

Pro fanouška F1 se tak jako tak jedná o dobrou zprávu. Finální počin by měl být k dispozici jako obvykle někdy během druhé půlky prosince.

Diskuse k článku

Napsat komentář