Po jízdě ve Spa už Schumacher junior cílí na F1

Syn sedminásobného šampiona oznámil, že do královny motorsportu vstoupí nejdříve po dvou dalších sezonách ve formuli 3 a dvou ročnících ve formuli 2.

Štítky: Mick Schumacher Zveřejněno 30. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Mick Schumacher, osmnáctiletý pilot, momentálně závodí ve formuli 3. V rámci exhibice a oslav 25 let od prvního vítězství svého otce se v neděli ve Spa svezl s mistrovským Bennetonem B194, s nímž Michael získal v roce 1994 první titul.

Svojí jízdu si Mick užil natolik, že oproti minulosti nyní už otevřeně mluví o svém vstupu do F1. „Samozřejmě, formule 1 je můj cíl. Nejprve chci být ale hotový jezdec, než v ní začnu závodit,“ prohlásil Schumacher junior. „Chtěl bych na sobě dál pokračovat, prohloubit moje znalosti, zlepšit se jako jezdec i člen týmu.“

Podle svých slov plánuje další dva roky ve formuli 3, kde závodí za italský tým Prema Powerteam. Pak jsou na řadě dva roky ve formuli 2. To znamená seriózní úvahy o F1 někdy kolem roku 2021.

„Koneckonců je nejdůležitější věcí dostat to všechno z každé části závodního víkendu. Být perfektní, jak je to jen možné, na trati i mimo ni. Každý sám za sebe musí vědět, že je to něco, co za vás nikdo jiný neudělá,“ dodává Mick Schumacher. Nezní vám to tak trochu jako jeho otec?

Schumacherův mistrovský vůz znovu burácel. Pod rukama jeho syna

Diskuse k článku

Napsat komentář