Po havárii se Merhi bude věnovat už jen F1

Pilot týmu Manor Roberto Merhi musel opustit svůj „vedlejšák“, tedy závodění ve formulích pod hlavičkou Světové série Renault 3,5. Už to zkrátka nešlo skloubit. Do konce sezony se přitom ve Světové sérii jedou ještě závody na okruhu v Le Mans a Jerezu, a tento víkend se jelo na Nürburgringu. Roberto Merhi seděl na více židlích…

1 Štítky: Manor Roberto Merhi Zveřejněno 14. 09 2015 — Josef Nekvinda

Pilot týmu Manor Roberto Merhi musel opustit svůj „vedlejšák“, tedy závodění ve formulích pod hlavičkou Světové série Renault 3,5. Už to zkrátka nešlo skloubit. Do konce sezony se přitom ve Světové sérii jedou ještě závody na okruhu v Le Mans a Jerezu, a tento víkend se jelo na Nürburgringu.

Roberto Merhi seděl na více židlích najednou. V první části letošní sezony tak okupoval sedačku formule 1 týmu Manor, ale zároveň i v sérii Formule Renault 3.5 týmu Pons Racing. S tím je ale pro zbytek sezóny konec. Oba kalendáře mají shodné termíny některých závodů a Merhi tak nestihl podnik v Monaku či Silverstonu kvůli přirozeně naléhavějším závazkům ve formuli 1. O uplynulém víkendu se jelo na slavném Nürburgringu, ale ani tam nebyl Merhi přítomen. Nicméně stalo se tak z jiného důvodu. Tým jej pro zbytek sezóny nahradil pilotem GP2 Rene Binderem. Mladý Španěl se tak nyní může soustředit pouze na zbývající závody formule 1.

Merhiho poslední účast ve Světové sérii tak přišla na Red Bull Ringu, která ale pro něj dopadla katastroficky. Na konci prvního závodu totiž zapříčinil děsivě vypadající havárii, a pořadatelé jej vyloučili z celého víkendu. Možná právě toto bylo poslední kapkou pro rozumné rozhodnutí soustředit se už jen na formuli 1.

Riberto Merhi

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Po havárii se Merhi bude věnovat už jen F1”

  1. Trogar napsal:

    Pre formulu Renault neni dost dobry, ale v F1 sa sa udrzi….. to vypoveda o celej F1, ze co to tam jazdi za borcov…

Napsat komentář