Po dvou letech na chvostu se Haas neumí rozhodovat dostatečně rychle

Šéf týmu Haas Günther Steiner se domnívá, že americká stáj mohla mít na kontě mnohem více bodů, kdyby dokázala aplikovat vhodnější závodní strategii.

Štítky: Günther Steiner Haas Zveřejněno 2. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Haas zkraje sezony ukázal slušnou rychlost, kterou ale málokdy proměnil v body. Na kontě jich má proto pouze 15 a je předposlední v Poháru konstruktérů. „Vždycky se nám něco stane. Měli bychom mít o 10 až 15 bodů víc, ale není to tak,“ vysvětluje Steiner, který zná důvod.

„Po dvou špatných letech máme trochu problém se sebevědomím, což nám brání udělat správnou věc. Musíme dělat věci lépe, zapracovat na tom. Není to tak, že bychom nevěděli, jakou strategii zvolit, ale někdy váháme s rozhodnutím, jsme nejistí. A čím více chyb uděláte, tím nejistější jste,“ přiznává.

„V určitém bodě se to otočí, potřebujete jen pár správných rozhodnutí a výsledků. Jediné, co můžete udělat, je udržet si týmového ducha. Všichni jsou optimističtí, protože kvalifikovat se na pátém a šestém místě jako v Kanadě, to byl dobrý den,“ dodává.

Dalším problémem Haasu je však technika. „Co se týče spolehlivosti, Ferrari na ní pracuje. Chci říct, že nejsou spokojeni s tím, co se nám stalo, a samozřejmě jsou na stejné lodi. Mají stejný motor, stejnou jednotku MGU-K a může se to stát komukoli z nás,“ věří v lepší zítřky Günther Steiner.