Po Caterhamu a Marussii upnul Rossi své naděje k Haasu

Alexander Rossi doufá, že se mu závodní debut ve formuli 1 povede napotřetí příští rok s týmem Haas.

1 Štítky: Alexander Rossi Haas Zveřejněno 19. 01 2015 — Jan Pastorek

Alexander Rossi doufá, že se mu závodní debut ve formuli 1 povede napotřetí příští rok s týmem Haas.

Rossi se snažil nejdříve prosadit u Caterhamu, od něhož odešel poté, co s novým managementem neviděl šanci. Přestoupil k Marussii, kde málem debutoval v Monze, ale Chiltona tým do sedačky vrátil. Po Bianchiho nehodě tým nejdřív nasadil jen jeden vůz a pak zkrachoval, když měl Rossi debutovat na domácí v půdě v Austinu.

Štěstí chce znovu zkusit s americkým týmem. „Mám zájem o Haas, určitě mám zájem o závodní sedačku v roce 2016,“ řekl „Mám kontakty a díky svým zkušenostem formuli 1 rozumím.“

Haas chce hrát na americkou notu, což je pro Rossiho výhoda.

„Jsem pevně přesvědčený, že pro větší publicitu formule 1 ve státech je zapotřební amerického jezdce, za kterého by se postavili fanoušci. Haas přidává týmový element, který to posouvá o úroveň dál,“ dodal.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Po Caterhamu a Marussii upnul Rossi své naděje k Haasu”

  1. Zix napsal:

    Asi tak skvělý kontakty nebo veliký peníze nemá, když se Marussii vyplatilo jet s 1 vozem než aby jeli s oběma a Rossi jim část nákladů uhradil.
    Navíc by mohl koukat i na jiný týmy, který berou platiče – Sauber, Lotus a možná v dalších letech Williams, který v posledních letech dali šanci prachatým mladíkům.

Napsat komentář